SPANJË/ Nuk ka derbi në finale, Atletico Madrid përmbyset nga Bilbao për 4 minuta

0

Athletic Bilbao fiton ndaj Atletico Madrid me shifrat 2-1 në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës.

Një pjesë e parë që përfundoi me shifrat 0-0, ndërsa në minutën e 62′ Atletico Madrid do të merrte avantazhin kur Unai Simon devijoi topin në rrjetë dhe Atletico Madrid festoi epërsinë. Gjithsesi Atletico Madrid u dorëzua për 4 minuta.

Alvarez në 77′ dhe ëilliams në 81′ do të shënonin në portën e Oblak. Atheltic Bilbao do të luajë kështu finalen e Superkupës ndaj Real Madrid.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu