Stuhia “Elsa” ‘pushton’ New Yorkun, përmbyten rrugët e qytetit

0

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë prekur nga stuhia e quajtur “Elsa”.

Qyteti më i prekur, sipas mediave, është New Yorku. Atje, janë përmbytur disa rrugë si pasojë e reshjeve të vazhdueshme, si dhe disa metro, kanë dalë jashtë funksionit nga prania e madhe e ujit.

BBC, sjell pamje të stuhisë së fuqishme, të filmuar nga vetë qytetarët.

“Në orët e ardhshme pritet përkeqësim i situatës, raportoi “New York Times”, duke iu referuar një burimi nga autoritetet.

Situata shihet problematike dhe në disa zona të tjera, si Big Apple, Nju Xhersi dhe Konektikat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here