- Advertisement -spot_img

TAG

SHBA

Me dijeninë e familjarëve, i riu prezantohet si babai i foshnjes së porsalindur, policia e arreston për përdhunimin e 12-vjeçares

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në SHBA ku një 24-vjeçar është akuzuar për përdhunim, pasi kishte dërguar në spital të dashurën e tij...

Stuhia “Elsa” ‘pushton’ New Yorkun, përmbyten rrugët e qytetit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë prekur nga stuhia e quajtur “Elsa”. Qyteti më i prekur, sipas mediave, është New Yorku. Atje, janë përmbytur disa...

Zogjtë ngordhin papritur, epidemia misterioze shpërthen në SHBA

Një epidemi e re ka shpërthyer në Shtetet e Bashkuara. Këtë herë ajo nuk prek njerëzit, por prek zogjt dhe ekspertët thonë se mbetet...

Pse policët e prekin gjithmonë makinën kur e ndalojnë?

Kryesisht në Shtetet e Bashkuara, por edhe në disa vende të tjera të botës, policët kryejnë një veprim që ndoshta ju ka rënë në...

E frikshme! Pema godet çatinë e shtëpisë, foshnja shpëton mrekullisht

Pamje të rënda janë ato që vijnë nga një shtëpi në Luizana të SHBA-ve. Në një video të publikuar në rrjete sociale, shihet një fëmijë,...

Aksident horror në parkun e lojrave, humb jetën një 11-vjeçar dhe plagosen tre të tjerë

Një djalë 11-vjeçar është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një park lojrash ujore kur mjeti i tyre rrethor i lundrimit u...

I vranë familjen para syve, 10-vjeçarja shtiret si e vdekur për të shpëtuar nga autorët

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në Teksas të SHBA-ve, ku anëtarët e një familje janë gjetur të vdekur, ndërkohë që ka mbijetuar...

E padëgjuar ndonjëherë, vlera e Facebook arrin në 1 trilionë dollarë

Një gjykatë federale në SHBA ka hedhur poshtë dy padi anti-trust të paraqitura kundër Facebook. Gjykatësi vendosi se paditë ishin shumë të vakëta. Pas...

SHBA/ Hodhi në gjyq botuesin që shkroi për tregtinë e armëve në Gërdec, Gjykata e Lartë nuk pranon të shqyrtojë apelin e Shkëlzen Berishës

Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara nuk pranoi ta shqyrtonte një çështje që sfidonte mbrojtjen e gazetarëve dhe organizatave të medias nga akuzat...

I jepte alkool dhe çamçakëzë me mariuanë shokëve të vajzës, nëna abuzuese dënohet me 64 vjet burg

Një nënë nga Nebraska, SHBA që abuzoi seksualisht me shokët e të bijës që po qëndronin në shtëpinë e saj, duke u dhënë pije...

Latest news

- Advertisement -spot_img