- Advertisement -spot_img

TAG

new york

I filmonte gjatë aktit, këngëtari i njohur burgoset për përdhunim të të miturve

Në Nju Jork ka nisur gjyqi ndaj këngëtarit amerikan të rrymës R&B, R. Kelly, që akuzohet për shantazh, abuzim seksual, ryshfet dhe kanosje, akuza...

Pas hetimeve për ngacmim seksual, gurvernatori i New York-ut jep dorëheqjen

Guvernatori i New York-ut, Andrew M. Cuomo tha se për 14 ditë do të jepte dorëheqjen. Kjo deklaratë  tij vjen pas një hetimi disa...

Tronditëse! Ndahet nga jeta aktivisti i njohur shqiptar në SHBA

Ka ndërruar jetë në moshën 52 vjeçare aktivisti shqiptar në SHBA, Gjergj Balaj. Lajmi bëhet me dije nga Kisha Katolike “Zoja e Shkodrës” në Nju...

Një shpërthim i papritur zjarri lëndon 57 vjeçarin 

Një 57 vjeçar amerikan ka pësuar djegie të shkallës së tyre, pasi në momentin që ai po kalonte në trotuar ka shpërthyer një zjarr. Mediat...

Stuhia “Elsa” ‘pushton’ New Yorkun, përmbyten rrugët e qytetit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë prekur nga stuhia e quajtur “Elsa”. Qyteti më i prekur, sipas mediave, është New Yorku. Atje, janë përmbytur disa...

Ndodh edhe kështu/ Videoja kthehet virale në rrjet, Rihanna nuk lejohet të hyjë në lokal

Në një video që po qarkullon në internet, këngëtarja e famshme dhe i dashuri i saj u panë duke u përpjekur të futeshin në...

I jepnin drogë duke e kërcënuar, policja tregon si u përdhunua nga 3 kolegët e saj dhe një zjarrfikës

Një ish-oficere e policisë së New York ishte detyruar të merrte drogë, përdhunuar e degraduar në një numër “të pallogaritshëm” rastesh nga tre kolegë...

E padëgjuar ndonjëherë, ky vend ofron armë për ata që vaksinohen

Vaksinimi anti-Covid është një sfidë e madhe në të gjithë botën. Në shumë vende po ndiqen politika të ndryshme për të tërhequr sa më...

E la djalin e tij autik në të ftohtë derisa vdiq, arsyeja do t’ju shokojë

Një polic i Policisë së New York akuzohet për vrasjen e djalit të tij autik 8-vjeçar duke e mbyllur atë në garazh, ku temperaturat...

Qyteti që ‘ia mori kurorën’ New York-ut dhe u shpall qyteti i miliarderëve

Pekini ka më shumë miliarderë sesa çdo qytet tjetër në botë, sipas listës vjetore të përpiluar nga revista Forbes. Kryeqyteti kinez ka shtuar 33 miliarderë...

Latest news

- Advertisement -spot_img