Sulmuesi i Kombëtares shqiptare infektohet me koronavirus

0

COVID-i është rikthyer fuqishëm në futboll, kiu shumë skuadra po raportojnë raste të reja çdo ditë. Kësaj vale nuk mund t’i shpëtonte dhe Myrto Uzuni.

Sulmuesi i Ferencvaroshit rezultoi për të dytën herë i infektuar. Mediat hungareze bëjnë me dije se ai dhe tre lojtarë të tjerë janë infektuar po ashtu. 26 vjeçari ka qenë në Shqipëri për festa dhe kthimi në ekip nuk ka qenë i lumtur për të.

Tani ai është karantinuar sëbashku me tre lojtarët e tjerë të Ferencvaroshit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu