Superiore DIREKT : Gol i pabesueshëm në Teuta-Laçi

0

Tashmë janë konfirmuar edhe rreshtimet e këtyre skuadrave, ku ndryshimet janë të pakta. Te Vllaznia Shehi luan në qendër të mbrojtjes në vend të Imamit, kurse Kruja në të djathtë pasi mungon kapiteni Gurishta.

Partizani luan me të njëjtin formacion, kurse në Durrës Jackson zë vendin e Kouros. Laçi nuk ka sërish Nwabueze dhe në sulm luajnë Mazrekaj dhe Harmon, me Xhixhën që pret mundësinë e tij nga stoli. Rikthehet nga fillimi edhe kapiteni Ignjatovic. /abcnews.al

                                                     VLLAZNIA-PARTIZANI 0-0
VLLAZNIA: Zogovic, Kruja, Adili, Shehi, Isaevski, Krymi, Jonuzi, Marku, Imeri, Hoxhaj, Dilaver. Trajner: Thomas Brdaric
PARTIZANI: Hoxha, Mala, Bitri, Belica, Hakaj, Broja, Murataj, Bardhi, Asani, Çinari, Cordiero. Trajner: Ilir Daja.

                                                            TEUTA-LAÇI 1-0
Shënues: 
Bregu 76′
TEUTA:
 Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Jackson, Aleksi, Daja, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martini
LAÇI: Sherri, Ignjatovic, Malota, Obanor, Marku, Lushkja, Deliu, Shehu, Musta, Mazrekaj, Harmon. Trajner: Shpëtim Duro

86′ Dejvi Bregu ka zhbllokuar ndeshjen kundër Laçit. Vlonjati ka ndëshkuar portierin Alen Sherri me një gol shumë të bukur

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here