- Advertisement -spot_img

TAG

gol

Gjermania fiton 4 me 2 me Portugalinë, falë dy autogolave. Ndeshja minutë pas minute

Pak surpriza në formacionet e Portugali-Gjermani, një ndeshje themelore për të dy skuadrat, veçanërisht pas barazimit të Francës kundër Hungarisë. Midis lusitanëve, duke pasur parasysh...

Italia fantastike! Mposht edhe Zvicrën 3 me 0 dhe kalon në fazën tjetër

Italia tregon supremacinë edhe ndaj Zvicrës. Ashtu si ndaj Turqisë, azzurët fitojnë 3-0 dhe kualifikohen për në fazën tjetër të Euro 2020. Për më...

Nuk është Playstation! Goli i vitit vjen nga kampionati turk

Galatasaray ka mposhtur sot Izmirin dhe po vazhdon garën e fortë për titull. Aktualisht në vend të parë është Besiktas me 71 pikë, i shkëputur...

Konyaspor flet shqip, futbollisti i njohur shqiptar shënon golin e parë në Turqi

Konyaspor është kthyer në një “strehë” për futbollistët shqiptarë. Alban Meha vite më parë shënonte eurogola për skuadrën turke, kurse tani janë tre të...

Superiore DIREKT : Gol i pabesueshëm në Teuta-Laçi

Tashmë janë konfirmuar edhe rreshtimet e këtyre skuadrave, ku ndryshimet janë të pakta. Te Vllaznia Shehi luan në qendër të mbrojtjes në vend të...

Shqipëria triumfon kundër Andorrës me një gol të vetëm

Ermir Lenjani ka shënuar golin e parë dhe të vetëm të mbrëmjes së sotme kundër Andorrës, në minutën 41 të pjesës së parë. Në këtë...

Goli i “jashtëtokësorit” Haaland bëhet viral në internet. Ja shiheni edhe ju (Video)

Borussia Dortmund po fiton 0-2 kundër Schalke 04 dhe dy golat u shënuan në pesë minutat e fundit të pjesës së parë. Fillimisht ishte Jadon...

E pabesueshme. Portieri shënon një gol të ‘çmendur’ në Angli, nga porta në portë (Video)

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Latest news

- Advertisement -spot_img