- Advertisement -spot_img

TAG

aeroport

Rama: Shqiptarët do t’i sjellim nga Amerika direkt në Shqipëri

  Këtë të martë është nënshkruar marrëveshja për aeroportin e Vlorës. Në takimin e zhvilluar ditën e sotme, kryeministri Edi Rama njoftoi se javën tjetër...

Mbërrijnë në Shqipëri 100 mijë vaksina anticovid,Rama : Një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur 100 mijë vaksina anticovid në vendin tonë, ndonëse me një ditë vonesë për shkak...

Mbërrin avioni i parë në Rinas,zbulohet rruga që përshkroi dhe ngarkesa e tij

Ka mbërritur avioni i parë në Rinas pas dy ditësh pezullim të punës në aeroport. Bëhet me dije se avioni është nisur nga Stambolli...

LAJMI I FUNDIT/ Rinas, ja deri kur do të qëndrojë i mbyllur aeroprti.

Aeroporti i Rinasit do të qëndrojë i mbyllur deri në orën 15:00 të ditës së sotme deri në nxjerrjen e një njoftimi të dytë...

Pas deklaratave të Ballukut,reagon kontrollori Trebicka : Jemi kërcënuar me 20 vite burg

Pas deklaratave të ministres së Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka reaguar një nga kontrollorët e trafikut ajror i cili ndodhet në protest për të drejtat...

Bllokimi i fluturimeve në Rinas/ Meta : Nuk duhet të lejohet asnjë rrezik për cenimin e sigurisë

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar pas bllokimit të fluturimeve në Rinas nga protesta e punonjësve. Ai shprehet se siguria e hapësirës ajrore në...

Behgjet Pacolli investim gjigand në Shqipëri. Rama : “Tani marr frymë i lehtësuar!”. Për çfarë bëhet fjalë

Kryeministri Edi Rama tha se ndihet i lumtur dhe i lehtësuar nga barra, pas shpalljes së kompanisë fituese për Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës. Kreu i...

LAJM I FUNDIT/ Shtypet nga eskavatori një person brenda aeroportit të Kukësit, dje kishte nisur punë

Një person ka gjetur vdekjen në Kukës, në vendin ku po ndërtohet aeroporti i këtij qyteti. Burime ekskluzive bëjnë me dije për se personi,...

Drejt Londrës me pasaporta të falsifikuara, arrestohen dy të rinjtë shqiptar

Dy shqiptarë kanë rënë në pragat e policisë kufitare në aeroportin e Milan Linate, pasi tentuan të kalonin me pasaporta të falsifikura. Në pranga ka...

Kishte frikë nga Covid, 36-vjeçari jeton 3 muaj në aeroport/Arrestohet nga policia

Një 36-vjeçar është arrestuar në SHBA për shkak se tre muaj e fundit i kishte kaluar brenda një aeroporti. Aditya Singh për tre muaj me...

Latest news

- Advertisement -spot_img