- Advertisement -spot_img

TAG

aktualitet

“Ikni vetë ose ju hoqëm”- , administrata Biden i bën spastrim zyrtarëve të caktuar nga Trump!

Shtëpia e Bardhë njoftoi se u ka kërkuar 18 personave të emëruar gjatë administratës Trump të japin dorëheqjen nga bordet e akademive ushtarake, me...

Maji muaj i përgjakshëm/1 viktimë në 4 ditë

Elbasani, Vlora, Shkodra dhe Tirana, ishin 4 qytetet që do tronditeshin nga ngjarjet kriminale këtë muaji. Ngjarjet kriminale për muajin Maj do të nisnin...

Zbulohet skena e vrasjes së Endri Mustafës, ekzekutori: Qofsh i Xhenetit! (Detaje rrëqethëse nga krimi që tronditi Shkodrën)

Është zbardhur dëshmia e 15-vjeçarit që është arrestuar nga Policia e Shkodrës si i përfshirë në vrasjen e Endri Mustafës, trupi i të cilit...

Gjobë pronarit të objektit ku vdiq Arjan Sala, ekspertiza: Qendra tregtare nuk kishte kushte sigurie

Qendra Tregtare ku ra zjarri me pasojë humbjen e jetës së punonjësit të sigurisë Arjan Sala, është gjobitur me 2 milionë lekë. Shërbimet zjarrfikëse...

Peshëngritësitë që duan të shënojnë historinë: Vëllai konkuron për Brazilin, motra për Shqipërinë

Evangjeli Veli është shqiptarja që ka fituar medaljen e bronztë në Rusi. Në një lidhje me Skype për ABC e Mëngjesit, peshëngritësja ka treguar gjithçka,...

U dhunua 3 vite rresht nga bashkëshorti, shqiptarja rrëfen tmerrin: Më gjuajti me thupër, derisa më ra të fikët

Në Kosovë sipas të dhënave zyrtare vetëm gjatë vitit 2020, 1362 gra kanë qenë viktima të dhunës në familje. Autoritetet thonë se pandemia e...

LAJM I FUNDIT/ Panik në shkollën ‘Lidhja e Prizrenit’ në Tiranë, flakët e zjarrit përfshijnë godinën

Një zjarr ka rënë para pak minutash në shkollën 9-vjeçare ‘Lidhja e Prizrenit’ në Paskuqan. Burime bëjnë me dije se zjarri ka rënë si pasojë...

Aksident përballë stadiumit në Elbasan / Dy automjete përplasen me njëra-tjetrën

Nga: Majlida Sharka dhe Fahrije Tabaku Një aksident ka ndodhur në qytetin e Elbasanit përpara disa minutave. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën në rrugën...

U fut në det me pasha të mëdha që të zhytej sa më shumë/ Asnjë gjurmë jete nga 32-vjeçari

Prej 48 orësh nga zhytja në det e Silvi Priftit ende nuk janë gjendur gjumë të tij. Familjarët e tij vijojnë të ankohen për punën...

Ja cila është sasia e C4 të vendosur në vilën e Talo Çelës

Sipas burimeve të policisë së Elbasanit, 2 kg e 400 gr eksploziv janë vendosur në njërën prej kollonave të vilës së braktisur të Talo...

Latest news

- Advertisement -spot_img