- Advertisement -spot_img

TAG

ankth

“Nuk më lejon t’i shijoj gjërat në këtë moshë”, Mozzik flet për çrregullimin torturues

Problemet me shëndetin mendor janë kthyer një ndër shqetësimet kryesore për njerëzit ditët e sotme. Jeta aktive, presionet e njëpasnjëshme janë disa nga shkaktarët kryesorë...

3 fjalët që njerëzit e stresuar i përdorin masivisht

Ekspertët kanë zbuluar se dikush mund të kuptohet që është i stresuar vetëm nga përdorimi i shpeshtë i disa fjalëve. Ata thonë se përdorimi...

Mënyrat e shmangies së stresit gjatë kërkimit për punë

Kërkimi i një pune të re mund të jetë argëtues dhe emocionues, por nuk është e pazakontë që të përjetoni ankth që shkaktohet nga...

Fjoralba Ponari tregon problemet e shëndetit të saj mendor

Moderatorja simpatike Fjoralba Ponari njihet për pozitivitetin e saj, por sigurisht që jeta e Fjoralbës, ashtu si edhe shumë të tjerëve, nuk ka qenë...

Stina e manave/ Konsumoni sa më shumë, do habiteni nga rezultatet, iu ndihmon për…

  Fruti i manave është shumë i dobishëm për shëndetin e njeriut, ashtu si shumë fruta të tjera. Mjekësia e sheh këtë frut si çels...

Jeni ‘të marrosur’ pas kafesë? 4 shenjat që tregojnë se duhet të ndaloni

Mesatarisht, një person pi 3.1 gota kafe në ditë dhe kjo thjesht dëshmon se bota jonë moderne nuk mund të jetojë pa këtë pije...

Kendall Jenner rrëfen momentet më të vështira: Kisha frikë kur…

Së fundmi, në një intervistë të dhënë për revistën prestigjioze Vogue, modelja Kendall Jenner, foli hapur në lidhje me betejën e saj me ankthin....

Fjalitë që duhet të dëgjojnë personat të cilët vuajnë nga ankthi

Shumë prej jush mund të rrethohen nga persona të cilët vuajnë nga ankthi apo stresi.Këto persona kanë nevojë për fjali ku të gjejnë mbështetje...

Mënyra suprizuese se si antidepresantët ndikojnë në lëkurën tuaj

Mund t'ju tingëllojë e çuditshme,por antidepresantët kanë ndikim në shëndetin e lëkurës tuaj."Antidepresantët janë ilaçe që përdoren si për ankthin ashtu edhe për depresionin,"...

Metoda më efikase për të shpëtuar njëherë e mirë nga aknet

Nëse keni eksperienca me “shpërthime”, me siguri e njihni këtë proces: Lëkura juaj acarohet, më pas ju acaroheni kur e shikoni,  pastaj lëkura përkeqësohet. Hulumtimet...

Latest news

- Advertisement -spot_img