- Advertisement -spot_img

TAG

Bashkim Fino

Vajza e Bashkim Finos emërohet zv/ministre për Europën dhe Punët e Jashtme

Vajza e Bashkim Finos, Megi Fino është emëruar ditën e sotme zv/ministre për Europën dhe Punët e Jashtme. Vendimi është marrë në mbledhjen e...

Nis Kongresi i PS-së, vajza e Bashkim Finos anëtarja e re e partisë

Megi Fino, vajza e Bashkim Finos ka prekur të pranishmit në fjalimin e mbajtur në Kongresin e Partisë Socialiste. Teksa ka njoftuar se ajo tashmë...

Betohen në kuvend, kush janë dy gratë që marrin mandatin e Bashkim Finos dhe Tom Doshit

Janë betuar sot në Kuvend dy deputetet e reja që marrin mandatin e të ndjerit Bashkim Fino dhe të dorëhequrit Tom Doshi. Dy deputetet...

Intelektualët e bythës! Kanë më pak vota se Fino i vdekur“, Arben Skënderi i kthehet keq Ismet Drishtit…

Gazetari Ismet Drishti ironizoi ditën e sotme me partitë e vogla dhe kryesisht me Bindjen Demokratike ku deklaroi se edhe Bashkim Fino i vdekur...

Fierakët nuk e harrojnë Bashkim Finon, ja sa vota mori i ndjeri

  Në shumë qarqe të vendit vijon numërimi i votave për kandidatët e partive politike. Në qarkun e Fierit, numërimi i votave për kandiatët pritet të...

Çfarë do të ndodhë me emrin e Bashkim Finos në fletën e votimit ?

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi ka konfirmuar  se emri i Bashkim Finos nuk do të jetë në fletën e votimit, por...

Renditej i katërti në listën e Fierit, Ilirjan Celibashi heq emrin e Bashkim Finos. Vendi do të mbetet bosh

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka hequr emrin e Bashkim Finos nga lista e kandidatëve për deputetë të PS-së në Qarkun e Fierit. Vendi i katërt në...

Pse nuk u vaksinua ish-kryeministri Bashkim Fino? Përgjigjen Mira Rakacolli dhe Skënder Brataj

Ish-kryeministri shqiptar, Bashkim Fino, u nda nga jeta mbrëmjen e së dielës, pas betejës së humbur me COVID-19. Pas vdekjes së tij, shumë homazhe...

Socialistët mbajnë një minutë heshtje për Bashkim Finon në takimin elektoral të Lezhës

Kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e  sotme kandidatët për deputet të PS-së për qarkun e Lezhës. Takimi nisi me një minutë heshtje për ikjen e...

Përcillet drejt banesës së fundit deputeti socialist Bashkim Fino

Kanë përfunduar homazhet në Pallatin e Kongreseve dhe tashmë trupi i pajetë i deputetit socialist Bashkim Fino po përcillet për në banesën e fundit. Bashkim...

Latest news

- Advertisement -spot_img