- Advertisement -spot_img

TAG

Belgjikë

“Ai më do mua”, gruas i ndalohet hyrja në kopshtin zoologjik pas afrimitetit të tepruar me shimpanzenë

Kopshti zoologjik i Anverës në Belgjikë i ka ndaluar hyrjen një gruaje për shkak te “marrëdhënies shumë të afërt” që ajo kishte krijuar me...

Stuhi dhe rrëshqitje dheu, Belgjika përmbytet përsëri

Më shumë stuhi kanë goditur të shtunën Belgjikën, duke shkaktuar vërshime dhe rrëshqitje dheu. Ky njoftim vjen pak ditë pasi shira të rrëmbyeshëm kanë rezultuar...

I arrestuar për prostitucion dhe drogë, kush është arbitri që do të drejtojë ndeshjen Itali-Belgjikë

Slloveni Slavko Vincic do të jetë arbitri i sfidës së vlefshme për çerekfinalet e “Euro 2020” mes Belgjikës dhe Italisë, ndeshje e parashikuar për...

Rikthim në normalitet, Belgjika heq të gjitha kufizimet për shqiptarët

Listës së vendeve që ka hequr kufizimet për udhëtarët shqiptarë i është bashkuar edhe Belgjika. Mjafton bileta, pasaporta dhe maska për të kaluar drejt Belgjikës....

U përdhunua nga 5 persona në varrezë, vetëvritet 14-vjeçarja

Një 14-vjeçare ka vrarë veten në Belgjikë pasi u përdhunua në grup nga pesë sulmues në një varrezë, të cilët shpërndanë më pas në...

U ekzekutua dje në makinë: Everest Caka është marrë në pyetje nga një grup prokurorësh që kanë ardhur enkas nga Belgjika në Shqipëri

  Everest Caka, 41 vjeç mbeti i vdekur mbrëmjen e djeshme në Elbasan, si pasojë e një atentati me armë zjarri. Ai ndodhej në makinë...

Fermeri ndryshon kurifin Belgjikë-Francë pa u shqetësuar fare pasi e pengonte kur punonte tokën

Një fermer ka ndryshuar pa të keq kufirin e shtetit të Belgjikës me Francën. Guri i kufirit i cili cilësonte ndarjen mes shteteve e ka...

Prokurorët belgë zbarkojnë në Elbasan

  Ekzekutimi i 38 vjeçarit, Arjan Spahiu vitin e kaluar në Bruksel, ka sjellë në Elbasan një grup hetuesish dhe prokurorësh belgë. Tre hetues, sëbashku me...

SPAK, zbulohen 3 shtete ku shqiptarët janë më “problematikë”

Prokuroria e Posaçme ka pritur dhe dërguar dhjetra kërkesa për ndihmë juridike përgjatë vitit 2020, por edhe muajt e parë të 2021. Burime nga...

Sekuestrohen 11 ton kokainë në portin Antwerpen të Belgjikës

Një sasi e madhe kokaine është sekuestruar në portin Antwerpen të Belgjikës. Policia vendase bën me dije përmes një njoftimi për shtyp, se në port...

Latest news

- Advertisement -spot_img