- Advertisement -spot_img

TAG

bore

Një stuhi breshëri ka ‘pushtuar’ natën e kaluar qytetin e Shkodrës

Sipas parashikimit të motit të dy ditëve më parë, pritej që disa qytete të kishin reshje shiu. E pazakontë mund të quhet situata me të...

Borë në mes të Prillit/ Meterologu zbulon si do të jetë moti gjatë kësaj jave

Meterologu Akil Osmani ka dhënë parashikimin e motit në Shqipëri për ditën e sotme dhe ditët në vijim. Sipas parashikimeve të meterologëve, dita e sotme...

Shtrëngata dhe dëborë! Parashikimi i motit për sot, temperatura të ulta dhe erë e fortë

Sipas IGJEUM, gjatë ditës së sotme priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, të cilat do të shoqërohen me shtrëngata. TIRANË–...

Shi dhe reshje bore në pranverë. Si do të ndryshojnë temperaturat ditën e sotme

Sipas MeteoAlb orët e para të ditës do të dominohen nga vranësira të shpeshta duke sjellë rrebeshe afatshkurtra shiu, ndërsa në zonat malore veriore-verilindore...

Reshjet e dëborës përfshijnë qarkun e Elbasanit

Reshjet e dëborës përfshijnë qarkun e Elbasanit. Ulja e temperaturave ka sjellë edhe përkeqësim të motit. Vendi është përfshirë nga reshje shiu, vranësira dhe reshje...

Rikthehet i ftohti në zonat malore nis bora

Ditët e para të muajit mars u shoqëruan me mot kryesisht të ngrohtë, por i ftohti është rikthyer në qarkun e Kukësit ndërsa në...

Borë dhe ulje temperaturash, zbuloni surprizat e motit në fundjavë

Temperaturat e larta duket se në fundjave do ja lënë vendin freskisë. Tashmë marsi që shënon stinën e pranverës ka hyrë por pritet...

Gjendja aktuale e rrugëve dhe situata e krijuar nga bora e ngricat gjatë 24 orëve të fundit në qarkun Elbasan

Temperaturat polare vazhdojnë të mbajnë të mbërthyer qarkun e Elbasanit. Edhe gjatë natës së kaluar termometri ka shënuar disa gradë nën zero si në zonat...

6 automjete dalin nga rruga në aksin Elbasan-Papërr

  Aksi Elbasan-Papër, si pasojë e reshjeve intensive të dëborës është bërë shumë i rrezikshëm për drejtuesit e automjeteve. Gjatë natës së kaluar dhe në orët...

Elbasan/ Drejtuesit e makinave kapen në befasi. Dhjetëra karambole nga rrëshqitja e automjeteve. Nis kriposja e rrugëve

Stuhia e dëborës, e shoqëruar me temperatura të ulëta ka provokuar një situatë të pazakontë në qytetin e Elbasanit. Për herë të parë pas...

Latest news

- Advertisement -spot_img