- Advertisement -spot_img

TAG

debore

U varros i gjallë nga dëbora,vëllai hero i shpëton jetën

Momentet dramatike kur një skiator u varros prej dëborës pas një orteku, dhe vëllai i tij gërrmon si i çmendur për më shumë se...

Situata më e fundit e krijuar nga moti në Elbasan/ Në Qafë Thanë dëbora arrin 50 cm, akset rrugore pa probleme

Sipas informacioneve të orës 13.00 në qarkun Elbasan kemi pasur reshje shiu me intensitet të ulët dhe reshje dëbore në lartësi. Në aksin rrugor Elbasan-Qafë...

Reshje bore në veri, ARRSH jep informacion për gjendjen e rrugëve

Vendi ynë këtë të mërkurë është përfshirë nga reshjet e shiut dhe të borës në disa zona. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion në lidhje...

Parashikimi i motit 15 shkurt

Sipas MeteoAlb, masat ajrore të ftohta me origjinë nga Europa Verilindore të cilat kanë përfshirë vendin tonë, do të diktojnë mot të kthjellët dhe...

Ngecin në dëborë prej orësh, qytetarët pastrojnë rrugën me lopatë

Disa qytetarë kanë qëndruar të bllokuar për orë të tëra në fshatin Godolesh në qarkun e Elbasanit, pasi rruga ka qenë e pakalueshme, pas...

Të dashuruar në dëborë!

Dëborë dhe dashuri! Si asnjëherë tjetër më parë dita e të dashuruarve ka veshur vellon e bardhë jo vetëm në dashurinë që partnerët shfaqin ndaj...

Ja si mallkon qytetari, dëbora i mbulon shtëpinë

Bora e rënë në orët e fundit ka sjellë bllokim në shumë qytete të vendit, ndërkohë që duket se në shumë akse rrugore nuk...

Dëborë dhe Shën Valentin! Ja si shprehen qytetarët për atmosferën e kësaj dite

Gazetare: Besiana Biçaku Operator: Bjorgi Hamiti   Shën Valentin i bardhë! Kjo fundjavë u përfshi nga reshjet e dëborës të cilat janë prezente thuajse në të gjithë...

Problemet nga reshjet e dëborës, Librazhd

Probleme për shkak të reshjeve të fundit të borës janë shënuar dhe në qarkun e Elbasanit. Probleme kryesisht për shkak të pranisë së borës ka...

Nga bllokimet e rrugëve dhe mungesa e energjisë, deri tek të sëmurët me Covid, informacion i plotë për situatën e krijuar nga moti në...

  Komunikata e Shtabit të Emergjencave në Prefekturë: Mbremjen e djeshme dhe deri ne oret e para te mengjesit ne qarkun Elbasan kemi pasur reshje debore...

Latest news

- Advertisement -spot_img