- Advertisement -spot_img

TAG

depresion

Ngjarje e rëndë/ 50-vjeçari vetëvritet me armë zjarri, vuante nga depresioni

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të enjtje në Tiranë, ku një 50 vjeçar është vetëvrarë me armë zjarri. Policia bëjnë me...

“Kështu është kur je shefja”, Meryl Streep tregon se ra në depresion pas ‘Djalli vishet me Prada’

Koha kur Meryl Streep luante shefen e keqe Miranda Priestly në “Djalli vishet me Prada” nuk ishte aspak një periudhë e këndshme për aktoren. Në...

Fjoralba Ponari tregon problemet e shëndetit të saj mendor

Moderatorja simpatike Fjoralba Ponari njihet për pozitivitetin e saj, por sigurisht që jeta e Fjoralbës, ashtu si edhe shumë të tjerëve, nuk ka qenë...

Tentoi t’i japë fund jetës, 25-vjeçarja nga Tirana në gjendje të rënduar psikologjike

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku një 25-vjeçare në një gjendje të rëndë depresive ka tentuar të kryejë...

Depresion dhe vetëvrasje, si ka ndikuar COVID-19 në shëndetin mendor të njerëzve

Koronavirusi ka pasur ndikim në numrin e njerëzve që e shfrytëzojnë shërbimin shtetëror të shëndetit mendor. Pandemia e koronavirusit ka gjeneruar shqetësime për sa...

Babai i depresionuar hedh 4 fëmijët në kanal, ja arsyeja shokuese

Në pamundësi për t’i blerë rrobat e Bajramit, një burrë vrau katër fëmijët e tij duke i hedhur në një rrjedhë uji në Faisalabad. Ngjarja...

Mënyra suprizuese se si antidepresantët ndikojnë në lëkurën tuaj

Mund t'ju tingëllojë e çuditshme,por antidepresantët kanë ndikim në shëndetin e lëkurës tuaj."Antidepresantët janë ilaçe që përdoren si për ankthin ashtu edhe për depresionin,"...

Të nxitur nga seriali i famshëm,vëllezërit vrasin veten dhe familjen e tyre dhe lejnë pas një shkrim rrënqethës

Farhan dhe Tanvir Towhid lanë një shënim prej 11 faqesh në Instagram duke fajësuar depresionin dhe zhgënjimin nga seriali "The Office", për vrasjen e...

Është vetëm disa orë larg. “E hëna blu”, çfarë duhet të dini për ditën më depresive të vitit

Për disa vite rresht, e hëna e tretë në janar është quajtur e hëna blu. Kjo sepse konsiderohet të jetë dita më melankolike e...

Latest news

- Advertisement -spot_img