- Advertisement -spot_img

TAG

deputete

Njihuni me shqiptaren që kandidon për deputete në Gjermani

Dafina Berisha, është shqiptarja e parë me prindër nga Kosova, e cila kandidon në zgjedhjet parlamentare që pritet të mbahen më 26 shtator për...

Tre “çunat” deputetë të opozitës shkojnë në Londër për t’u relaksuar. Kuvendi e kreu ‘misionin’

Tashmë që parlamenti i vjetër e ka mbyllur misionin e ri, që u finalizua me shkarkimin e presidentit Ilir Meta, deputetët kanë vendosur të...

Kuvendi miraton shkarkimin e presidentit Meta, këto janë deputetët që nuk morën pjesën në votim

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Tashmë fati i presidentit Ilir...

Rama me deputetët e PS: Bëhuni gati për dy fitoret e radhës

Në mbledhjen e parë pas fitores së 25 Prillit, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ata që nuk e kanë arritur objektivin e vendosur...

LAJM I FUNDIT/ Kuvendi voton pro ngritjes së Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës, sa deputetë votuan kundër

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me shumicë votash ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Meta. Kanë qenë 97 deputetë që kanë vendosur...

Zbardhet lista e plotë e deputetëve që do të marrin nën hetim Presidentin

  Pasi Komisioni i Ligjeve miratoi ditën e djeshme, me 14 vota pro dhe një kundër, mbi ngritjen e Komisionit Hetimor në lidhje me shkarkimin...

Debate të ashpra në Kuvendin e Kosovës, çfarë po ndodh mes deputetëve

  Pas debatit të ashpër të PDK-së me Gërvallën, përplasen deputetët e PDK’së me ata të Vetëvendosjes Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë pas përplasjeve...

Blendi Fevziu befason me deklaratën: 17 deputetë i kanë CV false

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’ Blendi Fevziu është shprehur se disa deputetë i kanë CV false. Fevziu tha se ata kanë shkruar se...

Emrat e 140 deputetëve të rinj të Kuvendit

Kur kanë mbetur vetëm 45 kuti për numërimin e votave preferenciale dhe shanset janë pothuajse zero që të sjellin ndryshime në listën e deputetëve...

Shokuese! Vriten dy deputetë, ekzekutohet dhe autori i ngjarjes

Pesë të vdekur, përfshirë dy deputetë dhe të dyshuar për revole, në ballafaqimin e Karolinës së Veriut. Rreshter Chris Ward dhe Zëvendësi i K-9, Logan...

Latest news

- Advertisement -spot_img