- Advertisement -spot_img

TAG

det

Gjendet një trup i pajetë në Durrës, dallgët e nxjerrin në breg

Një trup i pajetë është gjetur në breg të detit te ‘Vollga’ në Durrës. Nga informacionet paraprake dyshohet se personi është mbytur dhe janë dallgët...

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm 5.7 ballë. Ja ku ishte epiqendra

Një tërmet shumë i fortë i magnditudës 5.7 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në një distancë prej 24 km të qytetit...

U zhyt për të kapur oktapod, por ja çfarë gjeti në Karaburun

Një skafandër antike zhytjeje është gjetur nga një zhytës në 35 thellësi në zonën e gadishullit të Karaburunit. Zhytësi Endri Gjomemetaj thotë se u zhyt...

Makina fluturon në det, vdes tragjikisht shoferi, mister shkaqet (Video)

Një makinë ra në det, në rrethana të paqarta, në portin e Pireut në portën në orën 05:00 të mëngjesit të kësaj të mërkure,...

Presidenti Meta e nis ditën pranë detit: Pas një ecje të gjatë buzë detit, ju uroj një të diel të gëzuar

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur detin për të kaluar fundjavën. Kreu i shtetit përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar të gjithëve një...

Anija përmbyset nga moti i keq, pasagjerët ‘zhduken’ në det

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në jug të Port Fourchon, në...

Shtanget peshkatari. Kap “përbindëshin” e detit!

Një peshkatar i identifikuar si Nate Iszac, 39-vjeç ka kapur një nga peshqit më të pazakontë në ujërat e Alaskës. Gjallesa e çuditshme është...

Tërmeti i fortë lëkund Mesdheun, ja si duket gjendja

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.2 ballë, i shkallës rihter, është regjistruar  pas mesnate në Detin Mesdhe, shumë pranë brigjeve të Algjerisë. Sipas të...

Vetëm 22 vjeç. Profili i të riut që u gjet i mbytur me plagë në kokë. “Jetën e shijoj sa mundem”

Sokol Shytre 22 vjeç nga Fieri me origjinë, por banues më Tiranë u gjet i mbytur dje në breg të detit në zonën e...

Gjendet i mbytur një person, ende i paidentifikuar

Më datë 06.02.2021, në orën 07:30, në lagjen nr.13, Durrës, është gjetur i mbytur në breg të detit, një shtetas i seksit mashkull rreth...

Latest news

- Advertisement -spot_img