- Advertisement -spot_img

TAG

ekonomi

Mënyrat më kreative se si mund të fitoni para nga kudo në botë

Kohërat e fundit (si viti i kaluar dhe gjysma e këtij viti), njerëzit kanë pyetur veten se si mund të fitojnë para duke qëndruar...

Shqiptarët konsumojnë më pak, INSTAT konfirmon rritjen e çmimeve të ushqimeve

Çmimet e ushqimeve të shportës për çdo familje shqiptare kanë ardhur me rritje. Duke filluar nga bulmeti ku prodhuesit janë shprehur se arsyet e rritjes...

Kriptmonedhat në rritje, përgatituni për Fedcoin dhe e-euro

Bota e financës po përjeton një ndryshim teknologjik. Bitcoin është transformuar nga një mani e anarkistëve, në një klasë asetesh me vlerë 1 trilion...

Kursi i këmbimit valutor, 3 prill 2021

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë, 3 prill 2021:

Banka Evropiane e Investimeve në mbështetje të Shqipërisë

Banka Evropiane e Investimeve ofron mbështetjen e saj në sektorë të rëndësishëm të ekonomive të vendeve të Ballkanit Perendimor që aspirojnë të anëtarësohen në...

Pandemia Covid -19/ Ja numri i të rinjve të papunë

Pandemia Covid -19 ka krijuar vështirësi në tregun e punës duke cenuar kryesisht grupet më të prekshme, gratë dhe të rinjtë. Të dhënat e INSTAT...

Sektorët që u goditën më shumë dhe bizneset që përfituan nga pandemia

Pandemia e Covid-19 ka ndikuar ndjeshëm në aktivitetin e bizneseve, që prej muajit mars kur vendi hyri në karantinë totale dhe në muajt e...

ARRESTOHET ekonomisti i shëndetësisë në Elbasan/ Vodhi 30 milionë lekë duke shpërdoruar detyrën

Edlir Sejdini, me detyrë ekonomist në qendrën shëndetësore Nr.3 në Elbasan është arrestuar ditën e sotme. Burime për mediat bëjnë me dije se Edlir Sejdini...

FMN:”Sistemi i taksave në Shqipëri me shumë probleme”.

Bizneset në Shqipëri po përballen me një sistem taksash të paqartë dhe të padrejtë. Fondi Monetar Ndërkombëtar në vlerësimet e tij të fundit ka...

Instituti i Vjenës:” Ekonomia e Shqipërisë do të tkurret me -6.4 % gjatë 2020.”

Sipas raportit të fundit të realizuar nga Insituti vienez, ekonomia e vendit pritet të tkurret me -6.4% gjatë 2020-ës, nga -5% që ishte parashikuar...

Latest news

- Advertisement -spot_img