- Advertisement -spot_img

TAG

ekspertet

Ekspertët paralajmërojnë: Po vjen Covid 22, më vdekjeprurës se Delta!

Një variant i ri i koronavirusit, i mbiquajtur “Covid-22” mund të jetë më vdekjeprurës se Delta që është kthyer sot në mbizotërues nëpër botë,...

Ekspertët ngrenë alarmin: Shumë vende të Paqësorit do të zhduken

Ngrohja globale mbi 1.5 gradë Celsius do të jetë “katastrofike” për vendet ishullore të Paqësorit dhe mund të çojë në zhdukjen e shumë prej...

Sipas ekspertëve, ky lloj fjalëkalimi është më i vështirë për t’u vjedhur

A jeni të sigurt se fjalëkalimet që përdorni për aplikacione të ndryshme janë mjaftueshëm të vështirë për t’u gjetur? Nuk i dihet kurrë, ndaj...

Çfarë është çrregullimit emocional stinor dhe pse mbetet mister për ekspertët?

Fundi i verës dhe i vjeshtës shoqërohet me një ndjenjë trishtimi të thellë dhe melankolie për disa njerëz. Rënia e temperaturave, shkurtimi i ditës,...

Zogjtë ngordhin papritur, epidemia misterioze shpërthen në SHBA

Një epidemi e re ka shpërthyer në Shtetet e Bashkuara. Këtë herë ajo nuk prek njerëzit, por prek zogjt dhe ekspertët thonë se mbetet...

Vaksina Pfizer zmadhon gjoksin? Ja çfarë thonë ekspertët

Disa gra, përdoruese të TikTokut, kanë shpërndarë video në platformë duke pretenduar se pasi kanë kryer vaksinën e Pfizer ose Moderna-n, kanë vënë re...

A ndikojnë lajmet politike në shendetin tonë? Ja çfarë thonë ekspertët

Lajmet e ditës në vendin tonë janë të mbushura me politikë. Çdo edicion lajmesh nis me një ose shumë politikanë që herë flasin qartë...

Ja si duhet të veproni nëse zgjoheni me dhimbje mesi

Të paktën 80 përqind e njerëzve e kanë provuar njëherë në jetë dhimbjen e mesit me të gjithë intensitetin e saj. Dhimbja e mesit...

Humb jetën 74-vjeçarja dhe 88-vjeçari pasi morën vaksinën Sinovac

Një 74 vjeçare nga Berati ka humbur jetën një ditë pasi mori vaskinen Sinovac. Sipas eksperteve e moshuara që vuante nga hipertensioni pësoi trompozë. Ndërsa një...

Kemi vepruar gabim gjatë gjithë kësaj kohe.Ku duhen vendosur vezët ?

Kur blini vezët në supermarket, ju i nxirrni nga kutia dhe i vendosni në derën e frigoriferit. Por a është mirë që t’i vendosni...

Latest news

- Advertisement -spot_img