- Advertisement -spot_img

TAG

Elbasan

Jo vetëm në Vlorë, RENEA dhe FNSH operacion blic në Elbasan, disa të shoqëruar

Jo vetëm në Vlorë, RENEA dhe FNSH po zhvillojnë një operacion blic në të njëjtën kohë në qytetin bregdetar në jug të vendit, por...

Elbasan/ Pëllumb Mustafarai, artizani që vazhdon zanatin e thuprave

Pëllumb Mustafarai është një artizan në Elbasan që vazhdon zanatin e thuprave të cilin e  ka të trashëguar nga parardhësit tij.Sot artizani falë mjeshtërisë...

Elbasan/ Vijojnë takimet për projekt-buxhetin

Bashkia e Elbasanit vijon kunsultimet me grupet e interesit për të hartuar projekt-buxhetin afatmesëm për tre vitet e ardhshme 2022-2024, shkruan InfoWebTv. Takimi i radhës...

Jep dorëheqjen Drejtori i i IKMT-së së Elbasanit, Mario Qosja

Drejtori i i IKMT-së së Elbasanit, Mario Qosja ka dhënë dorëheqjen vetëm disa muaj para marrjes së detyrës. Ende nuk dihen arsyet që e kanë...

Stuhi të fuqishme shiu dhe breshëri përfshijnë Elbasanin (Foto, video)

Një stuhi e fuqishme shiu dhe breshëri kanë përfshirë sot në mesditë Elbasanin dhe periferitë e tij. Reshjet janë shoqëruar me shkarkesa të forta rrufeshë. https://youtu.be/47wpvPJnlds Si...

Aksident i rëndë në aksin Elbasan-Peqin. Fordi përplaset me kamionçinën, ndërron jetë një grua. Njoftimi i policisë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Aksidenti sipas informacioneve të para ka ndodhur në fshatin Lazaren, Pajovë. Si pasojë e...

Mbetjet “pushtojnë” lagjen Skëndërbej

Çdo ditë, mbeturina nga më të ndryshmet, ushqime, plastmasë, letra, gjethe, inerte të ndryshme, kafshë të ngordhura e gjithçka tjetër hidhen në anë të...

Elbasan/ Stacioni i trenit, “strehë” për konsumin e drogave

Konsumi i drogave të ndryshme nga ato të lehtat e deri tek ato të fortat është kthyer në një shqetësim serioz në qytetin e...

Dita Ndërkombëtare e Artizanatit

10 qershori është dita Ndërkombëtare e Artizanatit, e cila festohet në 99 shtete. Po bëhen 8 vite që është miratuar si festë edhe në...

Këmbësorët nuk respektojnë vijat e bardha

Elbasani është një nga qytetet më të ngarkuara për sa i përket trafikut, ku shpesh herë ndodhin aksidente të cilat shkojnë edhe deri në...

Latest news

- Advertisement -spot_img