- Advertisement -spot_img

TAG

elbasani

U qëllua për vdekje me thikë në Angli, viktima është nga Elbasani

Një 22-vjeçar humbi jetën të enjten e 13 Majit në Angli, pasi u qëllua me thikë pas një sherri mes disa personave. Viktima është Armend...

Mbledhja e parë pas humbjes në 25 Prill, kreu i PD mbledhje edhe në qytetin e Elbasanit

Kreu i PD, Lulzim Basha do të mbledhë sot Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar të partisë, takim që vjen pas kontestimit të rezultatit të zgjedhjeve...

Elbasani bëhet “djep i arsimit” si një shekull më parë. Dy vajza nga ky qytet në krye të Ministrisë

Elbasani kthehet në "djep të arsimit" si një shekull më parë. Dy vajza nga ky qytet do të drejtojnë digasterin e rëndësishëm, njëra ministre...

Në cilën zonë të Shqipërisë bëhet trafiku më i madh i drogës, raporti i prokurorisë zbulon kush mban vendin e parë

Prokuroria e Krujës ka regjistruar numrin më të madh të procedimeve penale përsa i përket trafikut të drogës. Vendin e dytë me 20% të...

Shkarkimi i Metës/ Vazhdojnë replikat, Balla: Elbasanin mos e kujto fare se…

Vijojnë replikat mes Presidentit të Republikës dhe Taulant Ballës pasi ky i fundit lajmëroi fillimin për herë të dytë të procedurave për shkarkimin e Metës....

Presidenti Meta: PD kallëzoi 40 ‘problematikët’ që me 7 prill

Me tone të ashpra, Presidenti Ilir Meta foli sërish sot në një konferencë të jashtëzakonshme për ngjarjen e Elbasanit, ku u vra Pjerin Xhuvani. Meta...

Rama sulmon në deklaratën e tij : PD nuk e meriton që Elbasani t’ia hedhë sytë

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar PD dhe LSI-në nga Elbasani duke thënë se ata nuk i meritojnë votat nga banorët e këtij qyteti. Nuk i...

Evis Kushi nga Elbasani: Ja çfarë më ‘detyroi’ t’i bashkohem PS-së

Në këto momente po zhvillohet takimi i kryeministrit Edi Rama me banorët e Elbasanit. Evis Kushi nga Elbasani : "Dashuria për të mësuar më ka bërë...

Briseida Gjoza,profesionistja këmbëngulëse që kërkon të përfaqësojë Elbasanin në Parlament:

Briseida Gjoza përfaqëson një brez profesionistësh që pasi kanë marrë eksperiencat më të mira në disa shtete të botës, kanë vendosur që dijen, aftësitë...

Elbasani kryeson/ Këto janë zonat me riskun më të lartë për incidente gjatë zgjedhjeve

Elbasani, Durrësi, Shijaku, Kruja, Kurbini, Shkodra, Vau i Dejës, Kavaja, Vlora, Dibra, Kamza, Lezha, Malësia e Madhe, Peqini dhe Berati janë zonat me riskun...

Latest news

- Advertisement -spot_img