- Advertisement -spot_img

TAG

Elon Musk

Elon Musk nuk ka të ndalur, prezanton robotin humanoid

Kreu ekzekutiv i Tesla-s, Elon Musk ka prezantuar projektin për zhvillimin e një roboti humanoid, që do të debutojë në formë prototipi vitin e...

Pas rënies së vlerës së kriptovalutave, Bitcoin rimëkëmbet përsëri

Pas gati tre muajve rënie të vlerës së kriptovalutave, sërish ka filluar të rritet çmimi i tyre. Sipas CoinMarketCap, aktualisht kriptovaluta më e popullarizuar Bitcoin...

Elon Musk ndryshon mendim: Tashmë Tesla mund të blihet edhe me Bitcoin

Ceo i Teslas, Elon Musk ka thënë së fundmi se kompania e tij ka shumë mundësi që të fillojë të pranojë përsëri Bitcoinin për...

Modelja më e vjetër në industri, kjo është mamaja e miliarderit të njohur

Maye Musk, mamaja e një prej njerëzve më të pasur në botë, Elon Musk është një nga modelet më të vjetra. Hapat e saj...

Elon Musk heq dorë nga “Bitcoin”, ja arsyeja pse nuk e honeps dot këtë kriptmonedhë

Elon Musk braktis “Bitcoin” dhe kriptovaluta bie 16% duke rënë nga 51 000 në një minimum prej 46 045 euro. Në Twitter, shefi i...

Elon Musk e pranon me krenari që vuan nga kjo sindromë

Elon Musk u tha shikuesve të “Saturday Night Live” se ai ka sindromën Asperger, menjëherë pasi doli në skenë si i ftuar special në...

Testi del me sukses. Raketa SpaceX e Elon Musk gati të dërgojë njerëz në hapësirë

Arriti të ulet me sukses në Tokë raketa prototip Starship e kompanisë së Elon Musk, SpaceX. Raketa ia arriti të kryejë një hap tjetër përpara...

Elon Musk jep argumentat bindëse se realiteti është një ‘simulim kompjuterik’

Debati nëse realiteti ku jetojmë dhe gjithçka rreth tij është një simulim kompjuterik, ka nisur prej hipotezës së filozofit suedez Nick Bostrom që u...

Teknologjia nuk ka kufij! Majmuni me çip në tru, i aftë të luaj video-lojë

Startupi* i Elon Musk për çipat në tru publikoi disa pamje, ku shfaqet një majmun që luan në një video-lojë pasi i ishte implantuar...

Ja arsyeja pse alienët nuk ekzistojnë,sipas Elon Musk

Pronari miliarder i kompanisë Tesla ka deklaruar më parë në mediat sociale se ‘është një alien’, por tashmë duket se ka ndryshuar mendje. Elon Musk...

Latest news

- Advertisement -spot_img