- Advertisement -spot_img

TAG

emigrante

Emigrantë/ Dyndje pranë zyrave të gjendjes civile në Elbasan

Ardhja e emigrantëve në qytetin e Elbasanit ka shtuar fluksin pranë zyrës së ALEAT për aplikimin për pashaporta apo kartë indetiteti në gjendjen civile. Qëndrimet...

Leonora Jakupi sqaron deklaratën e bujshme për dy emigrantët që shkelën kodin rrugor

Dy qytetarë nga Kosova u gjobitën në Shqipëri para pak ditësh, sepse po lëviznin me makina luksoze me shpejtësi ekstreme 230 km në orë....

Droguan, përdhunuan dhe vranë 16-vjeçaren, dënime të ashpra katër emigrantëve

Drejtësia italiane nuk ia bëri të lehtë situatën katër emigrantëve që në fillim droguan, pastaj përdhunuan dhe lanë të vdiste 16 vjeçaren Desiree Mariottinit...

Vjen lajmi i mirë nga Greqia. Nga 14 qershori pritet që…

Lajme të mira vijnë nga fqinji ynë, Greqia, për qytetarët e vendit tonë. Burime diplomatike thanë se nga dita e hënë 14 qershor,do të...

Transportonin 69 emigrantë shqiptarë nga Belgjika në Britani, kapen tre kontrabandistë

Me anije peshkimi transportonin 69 emigrantë shqiptarë nga Belgjika Tre kontrabandistë ranë në prangat e policisë në Britaninë e Madhe, pasi u kapën duke transportuar...

Emigrantët shqiptarë të lodhur nga masa, paralajmërojnë protestën e madhe për hapjen e kufirit me Greqinë

Kufiri greko-shqiptar vijon të mbetet i mbyllur prej muajsh tashmë, si një masë kjo e marrë nga autoritetet greke për parandalimin e Covid-19. Mirëpo emigrantët...

Njoftim i ambasadës greke në Shqipëri për masat anticovid

Ambasada Greke në Shqipëri lajmëron se do masat kufizuese për shtetasit nga Shqipëria në Greqi mbeten ashtu siç janë. Më tej lajmëron se me...

Kartë Blu për emigrantët, bashkim familjar dhe punësim. BE kërkon të tërheqë punëtorë të kualifikuar nga Ballkani

  Bashkimi Europian ka një skemë të re për tërheqjen e punëtorëve të kualifikuar vendet e treta si ato të Ballkanit, të ngjashme me skemën...

Karantinë për emigrantët që kthehen, por dhe për shqiptarët që dalin nga Kakavija

Greqia njoftoi shtrirjen e masave kufizuese me Shqipërinë nga 3 maji deri më 14 maj ku parashikohet karantinë prej 14 ditësh për ata shtetas...

Apeli Administrativ rrëzon kërkesën e LSI-së për karantinimin e emigrantëve

Apeli Administrativ ka rrëzuar kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të anuluar vendimin për emigrantët. Komiteti Teknik i Ekspertëve urdhëroi karantinimin 2-javor të emigrantëve...

Latest news

- Advertisement -spot_img