- Advertisement -spot_img

TAG

evakuim

Vjosa Osmani jep njoftimin për dy shqiptarët e bllokuar në Afganistan: Janë evakuuar në mënyrë të sigurtë

Presidentja Vjosa Osmani njofton se dy shtetas të Kosovës, që gjendeshin në Kabul, janë evakuuar nga atje dhe së shpejti do të arrijnë në...

(Video) Momenti kur SHBA evakuon me helikopter stafin në Afganistan

Talebanët kanë hyrë në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Lajmi është konfirmuar nga një zyrtar i ministrisë së Brendshme, duke thënë se kryengritësit po futen...

Zjarret në Lunxhëri – Antigone, ministri Peleshi: Situatë e rrezikshme, të evakuohen banorët

Gjirokastra është dhe qarku më problematik persa i përket vatrave të zjarrit që janë aktivizuar ditët e fundit si pasojë e temperaturave të larta. Ministri...

Evakuohen turistët në Turqi, zjarret “e tërbuara” rrethojnë plazhet dhe resortet

Ndërsa zjarret e tërbuara tani po kërcënojnë hotele dhe shtëpi, turistët janë evakuuar nga plazhet dhe resortet në jug-perëndim të Turqisë. Anijet e rojeve bregdetare...

Latest news

- Advertisement -spot_img