- Advertisement -spot_img

TAG

Facebook

“Faqja ime në ‘Facebook’ është vjedhur”, artistit shqiptar i ndodh e papritura

Siguria e rrjeteve sociale është një temë që diskutohet shumë shpesh, megjithatë çdo ditë edhe më shumë rritet numri i hakerave. Së fundmi një situatë...

Pas bashkëjetesës me 36-vjeçaren e njohur në Facebook, burri gjendet i vdekur në një pellg gjaku

51 vjeçari Giuseppe Canzoneri ishte gjetur i vdekur në një pellg gjaku në shtëpinë e tij në Palermo në Siçili, ndërsa e dashura e...

Facebook ndalon të gjitha përmbajtjet e lidhura me talebanët

Së fundmi, kompania gjigante Facebook ka konfirmuar se i konsideron talebanët një organizatë terroriste dhe për këtë arsye ndalon grupin dhe të gjithë përmbajtjen...

Ia kaloi edhe Facebook-ut, tashmë ky aplikacion mban kurorën për shkarkimet më të shumta

Platforma që po bën namin kudo nëpër botë, TikTok u bë aplikacioni më i shkarkuar për vitin 2020 pasi i rrëmbeu vendin e parë...

Vrasja me thikë e shqiptares në Greqi, fqinja paralajmëroi në facebook: Ai do ta therë atë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen Dhafni në Athinë, ku një 40-vjeçar shqiptar ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. Anisa dhe Florand...

Facebook prezanton risinë e çuditshme, këto syze do t’ju lehtësojnë punën

Andrew Boswort, zëvendësshef i laboratorëve të realitetit të Facebook, deklaroi se kompania është në prag të finalizimit të prodhimit të një palë syzeve me...

Facebook dhe Twitter i mbyllën adresat, Trump i bën gjëmën rrjeteve sociale

Ish-Presidenti amerikan, Donald Trump pritet që të mbajë sot një konferencë për shtyp, ku do të bëjë me dije se, do të fillojë një proces...

E padëgjuar ndonjëherë, vlera e Facebook arrin në 1 trilionë dollarë

Një gjykatë federale në SHBA ka hedhur poshtë dy padi anti-trust të paraqitura kundër Facebook. Gjykatësi vendosi se paditë ishin shumë të vakëta. Pas...

NJihuni me risitë që WhatsApp do të prezantojë gjatë këtij viti

WhatsApp është një ndër aplikacionet më popullore në botë, ndërsa blogerët e teknologjisë kanë paralajmëruar se priten disa ndryshime gjatë këtij viti. WhatsApp mund t’i...

Nxiti dhunën nëpërmjet postimeve, vendoset bllokimi i Donald Trump në Facebook

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump nuk do të ketë të drejtë të përdorë platformën Facebook. Bordi pothuajse i pavarur, mbikëqyrës i rrjetit social...

Latest news

- Advertisement -spot_img