- Advertisement -spot_img

TAG

fëmijë

Si “1000 ditët e para” mund të diktojnë të ardhmen e fëmijës tuaj

Shprehja e vjetër “ju jeni ajo çka hani”, duhet të jetë në fakt “ju jeni ajo çka konsumon nëna juaj”. Kjo sepse dieta e...

Orari i përcaktuar, fëmijët në Kinë mund të përdorin video lojërat vetëm gjatë fundjavës dhe festave

Fansat e vegjël të video lojërave në Kinë do të mund të ‘ushtrojnë’ pasionin e tyre vetëm gjatë fundjavës dhe në ditët e festive. Rregullatori...

Çfarë duhet të bëni kur fëmija fillon duke qarë pa pushim

Zakonisht ka vetëm një arsye pse ndodhin zemërimet apo të qarat me të madhe dhe është sepse fëmija juaj nuk mund të marrë atë...

Ky studim zbulon se e Apple u lejon fëmijëve përdorimin e programeve për të rritur

Këto rezultate hedhin poshtë garancinë e Apple se App Store është një vend i sigurt për fëmijët. Apple me vetëdije lejon që përdoruesit e mitur...

Të famshit tregojnë arsyet përse nuk duan të kenë fëmijë

Dolly Parton Për këngëtaren, fëmijët apo nipërit nuk nënkuptonin që domosdoshmërisht duhet të ishte vetë nënë. Gjatë një interviste Parton është shprehur: "Unë jam rritur...

“Më latë pa gjumë”, i moshuari merr thikën si i çmendur dhe kërcënon fëmijët në park

Një 62-vjeçar u arrestua nga policia në Greqi pasi akuzohet se mori thikën në orët e mbrëmjes dhe shkoi në parkun pranë shtëpisë së...

Ja çfarë duhet të keni parasysh nëse i bëni shumë foto fëmijës tuaj

Nëpërmjet rrjeteve sociale dhe kamerës së celularit, prindërit janë në gjendje të fotografojnë çdo moment të fëmijëve teksa rriten dhe t'i ndajnë ato me...

Pse rosat plastike mbartin rreziqe për fëmijët gjatë larjes

Rosat plastike, të cilat shpesh janë lodra e preferuar e fëmijëve në tualet, nuk janë vetëm një parajsë për fëmijët e vegjël, por edhe...

Ja pse duhet t’i lejoni fëmijët të lyhen me tualetet tuaja

Pjesë e një fëmijërie të shëndetshme është të duash të bësh sikur je i rritur, dhe kjo mund të nënkuptojë veshjen e rrobave të...

E frikshme! Po kujdeseshin për bagëtitë, 3 fëmijet masakrohen nga luanët

Tre fëmijë janë masakruar nga luanët në Tanzani. Ngjarja ka ndodhur në një rezervë për jetën e egër. Mësohet se fëmijët janë ngrënë nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img