- Advertisement -spot_img

TAG

Flash

Ndalim qarkullimi dhe karantina/ Një tjetër Pashkë në Evropë nën morsën e covidit

Evropa mund të mos jetë subjekt masash drastike izolimi si ato të valës së parë të koronavirusit një vit më parë, por shumë vende...

Zgjedhja e presidentit në Kosovë/ “Vetëvendosje” mbledh firmat për seancën

Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur firmat e nevojshme për të zhvilluar seancën e jashtëzakonshme e kuvendit lidhur me zgjedhjen e presidentit të ri, thotë Radio...

Makinat në rrugë pa kolaudim/ Shtyhet edhe 30 ditë kontrolli teknik i automjeteve, ligji po vonohet në Kuvend

Vonesat e Kuvendit për miratimin e ri të kodit rrugor, kanë bërë që në rrugët e Shqipërisë të qarkullojnë me mijëra automjete të pa-kolauduara. Ky...

Kosovë/ Kuvendi miratoi komisionet parlamentare

Kuvendi i Kosovës në seancën e së premtes miratoi përbërjen e komisioneve parlamentare, ku Lëvizja Vetëvendosje do të ketë nën udhëheqje shtatë prej 14...

Ish-ylli i Interit/ I mbuluar me gjak nxirret zvarrë nga policia pas sherrit me…

Ish-mesfushori i Interit, Fredy Guarin u kap nga filmua i dehur dhe i mbuluar me gjak teksa u mor nga policia pas një zënke...

Rama flet për akuzat mbi bullizimin e kundërshtarit: “Basha nuk e bën dot”

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste të dhënë në emisionin Open mbrëmjen e sotme u përgjigj mbi gjuhën me nota bullizimi të përdorur prej...

Gjendet i pajetë në një kanal me ujë një person në Maliq, dyshimet e para

Policia e Maliqit bën me dije se një person është gjetur i vdekur në një kanal me ujë në fshatin Kreshpanj. Trupi i pajetë...

Zjarr në qytetin e Vlorës/ Digjet Range Rover (PAMJE)

Vlorë/Informacion paraprak Më datë 29.03.2021, rreth orës 21:04, në lagjen “ Pavarsia”, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur pjesërisht një mjet i markës “Range...

Detaje të reja nga aksidenti në Lushnje, njëri prej të aksidentuarve në gjendje të rëndë (EMRAT)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në Lushnje, ku një automjet tip ‘Benz’ ka përplasur dy këmbësorë në një...

Divjakë/ Qëllohet me armë zjarri pranë banesës së ish-policit

Një ngjarje ka ndodhur në fshatin Ferras të Divjakës. Sipas informacioneve nga vendngjarja një person i pa identifikuar ka qëlluar me armë zjarri në ajër...

Latest news

- Advertisement -spot_img