- Advertisement -spot_img

TAG

Fletë votimi

KAS numëron 4 nga 114 kuti të Beratit, ja çfarë u vendos për 11 fletët e kontestuara

KAS po rinumëron kutite e votimit të Beratit pas kërkesës së Partisë Demokratike dhe LSI. Deri më tani janë numëruar vetëm katër nga 114 kuti...

Numër rekord të votave të pavlefshme, si do ndryshonte rezultati në Elbasan, Durrës dhe Tiranë (ANALIZA E SHIFRAVE)

  Vetëm në tri qarqe, Tiranë, Durrës, Elbasan kemi një sasi prej 35 mijë votash të pavlefshme, të cilat mund të përmbysnin rezultatin në favor...

Celibashi pranon pretendimet e opozitës: Nëse fleta e votimit do të…

“Ju jeni vetë dëshmitarë që kemi zhvilluar një fushatë të gjerë lidhur me shpjegimin e mënyrës sesi votohet. Nuk dua të bëj profetin, por në...

Tentoi të digjte fletët e votimit, jepet masa për fierakun

  Diten e sotme eshte dhene masa Arrest me burg per Mikel Postolli 37 vjecarin i cili pasditen e 25 prillit tentoj te digjte kutite...

Sa vota morën 5 kandidatët e pavarur në këto zgjedhje?

Në këto zgjedhje në fletën e votimit ishin edhe 5 kandidatë emërorë që u regjistruan në KQZ si të pavarur: Pal Shkambi, Elton Debreshi,...

Finiq/ Kutia e votimit të fshatit Livinë gjendet e hapur, janë zhdukur mbi 500 fletë boshe…

Kutia e votimit të fshatit Livinë, në Finiq është vlerësuar e pavlefshme dhe rasti i është dërguar për shqyrtim KQZ-së. Ky është rast i çuditshëm,...

Nis shpërndarja e fletëve të votimit duke filluar në këto qytete

Zëdhënësja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Drilona Hoxha, ka bërë me dije se ditën e sotme është bërë shpërndarja e fletëve të votimit në...

Zbarkojnë kamionët e ushtrisë, mbërrijnë materialet e para për zgjedhjet e 25 Prillit

Kanë mbërritur në qytetin e Vlorës materialet e para për zgjedhjet e 25 Prillit. Sipas pamjeve kamionët e ushtrisë kanë bërë të mundur transportimin e...

Fleta e votimit, reagon PD: Truk i Ramës, i vjen turp nga kandidatët e tij dhe kërkon ti fshehë

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ivi Kaso ka folur për mediat pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për fletën e votimit i cili do të jetë...

Ambasadori britanik: Në fletën e votimit, të jetë e qartë partia dhe kandidati

Ambasadori britanik në Shqipëri Duncan Norman ka bërë thirrje që partitë politike në Shqipëri të bien dakord për fletën e votimit për zgjedhjet e...

Latest news

- Advertisement -spot_img