- Advertisement -spot_img

TAG

Gaza

Gaza nuk gjen qetësi, Izraeli ndërmerr sulme të reja

Izraeli ka ndërmarrë sulme të reja ajrore në Gaza, duke u hakmarrë kështu siç thotë për tullumbacet e zjarrta të lëshuara nga ky territor. Shpërthime...

Merr fund masakra, Izraeli dhe Palestina vendosin armëpushimin

Pas 11 ditësh luftë dhe konflikti të ashpër mes Izraelit dhe grupit militant të Hamasit në Rripin e Gazas është arritur marrëveshja për armëpushim....

“Ti ulërije por unë nuk vija dot te ty”, bomba i vrau nënën dhe katër vëllezërit, 6-vjeçarja bashkohet me të atin

Një vajzë e vogël nga Gaza i ka mbijetuar sulmit tragjik izraelit që shkatërroi i shtëpinë duke vrarë nënë e saj dhe katër motrat...

Bilanc i frikshëm viktimash midis 1.235 të lënduarish në Rripin e Gazës

Numri i përgjithshëm i të vdekurve në Gaza tani qëndron në 197 vetë, përfshirë 58 fëmijë dhe 34 gra, me 1,235 të plagosur, sipas...

“Ende dëgjojmë njerëz që bërtasin nga poshtë rrënojave”: Rrëfimet rrënqethëse të punonjësve të shpëtimit në Gaza

Punëtorët e shpëtimit kërkuan furishëm për të mbijetuarit nën rrënojat të dielën ndërsa bombardimet e Izraelit në Rripin e Gazës të rrethuar hynë në...

Dita e shtatë e sulmeve, Izraeli bombardon shtëpinë e kreut të Hamas-it në Gaza

Izraeli ka bombarduar shtëpinë e shefit të Hamas-it në Gaza orët e para të së dielës. Ushtria ka publikuar edhe një video në të...

Konflikti izraelo-palestinez, pas sulmit me raketa, Netanyahu: Do vijojmë t’iu përgjigjemi me forcë

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka potencuar se do të vazhdojë “t’iu përgjigjet me forcë”, sulmeve të raketave, teksa konflikti me palestinezët në Gaza hyn...

Mrekulli në Gaza/ Nxirret e gjallë foshnja në mes të rrënojave

Konflikti vijon dhe sa vjen dhe ashpërsohet mes Palestinës dhe Izraelit, ndërsa deri tani janë shënuar mbi 100 viktima dhe shumë persona të tjerë...

Tanket thyejnë kufirin e Gazës, ashpërsohet lufta mes Izraelit dhe Palestinës

Ushtria izraelite ka intensifikuar sulmet në Gaza, ndërsa Palestina i është përgjigjur duke hedhur raketa. Teksa luftimet kanë hyrë në ditën e pestë, duket...

Çfarë po ndodh në konfliktin e armatosur Izrael-Palestinë

  Sipas raportimeve të cilat u mohuan më pas, Gaza u përball me një artileri të rëndë herët në mëngjes të premten, pasi ushtria izraelite...

Latest news

- Advertisement -spot_img