- Advertisement -spot_img

TAG

Gazetare

“Shko në shtëpi, regjimi ka ndryshuar”, spikerja në Afganistan ndalohet nga talebanët

Gazetarja e televizionit shtetëror të Afganistanit, Radio Televizioni Kombëtar i Afganistanit, ka thënë se nuk është lejuar të bëjë punën e saj nga talebanët. Shabnam...

Anila Basha zbulon të gjitha “të palarat” e Carlo Bolinos: Do merrem me ty njëherë o Leçjan! 

Nga Anila Basha Leçjan! Non fare il furbo con me… Kam kater ditë që pres me durim, por dhe me investigim se, kur do mbarojë së...

U lye me baltë që të hiqej sikur kishte ndihmuar të prekurit nga përmbytjet, gazetarja pushohet nga puna

U lye me baltë përpara lidhjes direkte, që të hiqej sikur kishte ndihmuar të prekurit nga përmbytjet, por gënjeshtra e gazetares gjermane Susanna Ohlen...

Gazetarja turke ironizon vendimin e qeverisë shqiptare për blerjen e dronëve

Gazetarja turke Sirin Payzin ka komentuar vendimin e qeverisë shqiptare për të blerë dronë nga Turqia. Përmes postimeve në Twitter, gazetarja ngre pyetjen ironike se:...

Përleshje dhe të bërtitura, çfarë ndodhi në takimin Biden-Putin

Takimi i Presidentit Joe Biden dhe atij rus Vladimir Putin filloi me disa minuta zhurmë e  shtyrje midis gazetarëve dhe forcave të sigurisë të...

Pas 25 vitesh karrierë, gazetarja e njohur heq dorë nga televizioni

Ilva Tare ka marrë vendimin të shkëputet nga ekrani pas 25 vitesh karrierë. Lajmin e ka dhënë vetë gazetarja e njohur përmes një deklarate...

Gazetarët protestë para Kuvendit: Po cënohet puna jonë! Mos krijoni GRTV”!

Ditën e sotme gazetarët po zhvillojnë protestë para Kuvendit. Kjo protestë po bëhet kundër vendimit të marrë nga Kuvendi i Shqipërisë, që i lë...

Nxjerrja jashtë e gazetarëve nga Kuvendi, Strasburgu krejtësisht kundra

I mësuar të kryesojë një parlament pa opozitë, Gramoz Ruçit mesa duket i ka krijuar bezdi edhe prezenca e gazetarëve. Për t’i dhënë mundësinë e...

“Nuk bën për këtë punë, je veç për pastruese” ofendohet sërish gazetarja sportive

Gazetarja sportive në Kosovë, Qëndresa Krelani është bërë sërish viktimë e ofendimeve nga drejtues të futbollit në Kosovës. Pas rastit të trajnerit të Llapit, që...

(Video) Duke filmuar vdekjen e tyre, shpërthimi i minës i merr jetën gazetarëve

Lufta mes Azerbajxhanit dhe forcave armene të pozicionuara në Nagorni Karabakh ka mbaruar prej disa muajsh, megjithatë në zonë ka viktima thuajse çdo ditë....

Latest news

- Advertisement -spot_img