- Advertisement -spot_img

TAG

gjermani

“Puna është punë”, ish ministri afgan shpërndan pica në Gjermani

Dikur, në Afganistan ishte ministër. Sot në Gjermani, punon si shpërndarës ushqimi: 6 ditë gjatë javës, 10 orë në fundjavë. Me veshjen e tij ngjyrë...

Taksisti dhe çifti konfliktohen për picat me hudhra, gruaja i del përpara makinës dhe plagoset rëndë

Një mosmarrëveshje në lidhje me dy pica me hudhura përfundoi në konflikt fizik në qytetin perëndimor gjerman të Moenchengladbach. Një 23-vjeçare dhe i dashuri i...

Gjymtyrët iu kthyen blu, helmohen studentët e universitetit prestigjoz

Studentët kanë raportuar për të përziera dhe disa prej tyre kanë parë që gjymtyrët u kanë ndryshuar ngjyrë. Shtatë njerëz janë sëmurur pas konsumit të...

Të shtëna me armë zjarri në Gjermani, raportohet për një të plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të premte në Hamburg në Gjermani. Mediat e huaja raportojnë se si pasojë e të shtënave një person...

Situata në Afganistan, Merkel: Duhet të punohet ngushtë me Turqinë

Pretendohet se kancelarja gjermane Angela Merkel pas situatës së fundit në Afganistan ka thënë se duhet të punohet ngushtë me Turqinë, transmeton Anadolu Agency...

Futbolli në zi, ndërron jetë ish-sulmuesi i famshëm Gerd Muller

Ka ndërruar jetë Gerd Muller, ish-sulmuesi i famshëm i Bayern Munchen dhe kombëtares së Gjermanisë. Golashënuesi i njohur është shuar sot në moshën 75-vjeçare. Muller...

Dy vëllezërit masakrojnë motrën e tyre dhe e fshehin në oborr, arsyeja do t’ju shokojë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Gjermani. Dy vëllezër, dyshohet se kanë masakruar motrën e tyre, pasi nuk i pëlqente mënyra e saj...

Ndërron jetë djali 18-vjeçar i ish-mesfushorit të Gjermanisë

Një ngjarje e rëndë i ka ndodhur ish-mesfushorit të Gjermanisë, Michael Ballack. Ish-lojtari i Bayern Munchen ka marrë lajmin e hidhur të ndarjes nga...

Trenat përplasen rëndë, tre të vdekur, plagosen dhjetëra persona

Një aksident i rëndë është shënuar pranë kufirit Çeki-Gjermani, ku për pasojë kanë humbur jetën tre persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. Një tren...

Dëshironi të udhëtoni drejt Gjermanisë? Ja kushtet e reja të lëvizjes

Gjermania ka bërë disa ndryshime në kushtet e hyrjes për të gjithë qytetarët shqiptarë, duke nisur nga testi për koronavirusit tek dëshmia e vaksinimit...

Latest news

- Advertisement -spot_img