- Advertisement -spot_img

TAG

Kakavija

Greqia shtyn masat për shqiptarët deri më 21 qershor

Greqia ka shtyrë masat deri më datë 21 qershor për kufirin me Shqipërinë. Kuotat në Kakavijë bëhen 1500 kalime në ditë, ndërsa më herët ishin...

Ndihmoi 7 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 21-vjeçari nga Bangladeshi në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar në Kakavijë. Sipas policisë, i riu u kap duke ndihmuar 7 emigrantë të paligjshëm. S.I. u kap në afërsi...

Më 24 maj pritet një vendim shumë i rëndësishëm për shqiptarët mbi heqjen e kufizimeve nga Greqia

Nga burimet raportohet për heqjen e kufizimeve nga Greqia duke thënë se në datën 24 ose 31 maj pritet të hapet kufiri me të...

Babai nga Librazhdi braktis të birin minoren në Greqi/ Procedohet penalisht

Një shtetas shqiptar është proceduar penalisht në Kakavijë, në kuadër të kontrolleve për parandalimin e braktisjes së të miturve në vendet e Be-së. Bëhet fjalë...

Hapet pika kufitare me Greqinë në Kakavijë/ 750 shtetas kalojnë kufirin deri tani

Pika kufitare e Kakavijës ka qëndruar e mbyllur e mbyllur pas hyrjes në grevë nga pala greke. Sipas të dhënave, 750 shtetas kanë kaluar...

Zv. ministri grek tregon oraret dhe kushtet: Si mund të kaloni nga Kakavija drejt shtetit fqinj

Zv. ministri i Mbrojtjes Civile në Greqi Nikos Hardalias ka sqaruar në konferencën e mbajtur pasditen e sotme masat e marra nga shteti fqinj...

Latest news

- Advertisement -spot_img