- Advertisement -spot_img

TAG

kakavije

Hapen kufijtë me Greqinë, nis normalisht lëvizja në Kapshticë dhe Kakavijë

Kufiri Shqipëri-Greqi dhe anasjelltas është hapur me orar të plotë dhe tashmë qytetarët shqiptarë janë të lirë të udhëtojnë drejt fqinjit. Ishte zyra e kryeministrit...

Tentoi të trafikonte municione në pikën kufitare, arrestohet 52 vjeçari

Kakavijë Vijojnë kontrollet intensive për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Goditet një rast i tentativës së trafikimit të municionit. Sekuestrohen 49 fishekë dhe 1 automjet. Bie në...

Aksident i frikshëm/ Automjeti përplas motoçikletën, drejtuesit lëndohen rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin Gjirokastër-Kakavijë. Burime bëjnë me dije se një automjet ka përplasur një motoçikletë, ku si...

Sekuestrohen 15 kg heroinë brenda kroskotit të kamionit në Kakavijë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Koordinimi”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e  trafikimit të lëndëve narkotike. Bashkëpunimi mes Policisë Kufitare të Kakavijës, FRONTEX-it,...

Karantina 5 ditë para zgjedhjeve/ Emigrantët : Po na mohohet e drejta e votës

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi dje që të gjithë udhëtarët që do të vijnë në vend nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut do duhet...

Kapet në flagrancë 20-vjeçari duke transportuar emigrantë të paligjshëm

Një 20 vjeçar është arrestuar sot nga Shërbimet Kufitare të Kakavijës pasi është kapur duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesave të caktuara. 20-vjeçarit...

Aksident i rëndë, Toyota ‘ngec’ mbi trafikndarëse, Audi përfundon mbi trotuar

Një aksident automobilistik është shënuar paraditen e sotme në aksin Gjirokastër-Kakavijë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, njëri tip Audi dhe tjetri tip Toyota. Si...

Mbyllet dogana e Kakavijës. Pala greke hidhet në grevë. Kush përjashtohet

Dogana e Kakavijës është mbyllur për 24 orë për shkak të grevës që po bëhet nga pala greke. Mbyllja nis nga e mërkura më...

46-vjeçares i sekuestrohen 23 mijë Euro të fshehura në çantë në Kakavijë

Një shumë e konsiderueshme parash është sekustruar nga autoritetet kufitare të doganës së Kakavijës. Shuma prej 23 mijë Eurosh u gjetën të fshehura në çantën...

Moti i keq/ Autoritetet greke njoftim: Nuk do të lejohet qarkullimi i mjeteve të…

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër deklaron se ditën e sotme autoritetet e Policisë greke, në bazë të një njoftimi që i kanë...

Latest news

- Advertisement -spot_img