- Advertisement -spot_img

TAG

kenga magjike

I dedikoi këngën triumfuese, si ka reaguar ish-e dashura pas thikave të Albanit

Alban Ramosaj ka dhënë një intervistë së fundmi për revistën “Class”, ku folur gjatë për fitoren në “Kënga Magjike” dhe jetën e tij profesionale....

Oriola Marashi surprizon Albanin, reagimi atij shkakton të qeshura

Ditën e sotme Alban Ramosaj ishte i ftuar në rubrikën “Gjysma Ime” me nënën e tij, që i dedikoi edhe çmimin e parë në...

Alban Ramosaj tregon fjalën e çuditshme që ka thënë për herë të parë

Fituesi i Festivalit Kënga Magjike 2021, Alban Ramosaj ka folur për lidhjen e veçantë që ka me dy gratë më të rëndësishme në jetën...

Kozeta Kurti me thumba drejt këngës fituese, Flori dhe Albani i përgjigjen me ironi

Pas përfundimit të "Këngës Magjike", Kozeta Kurti, një nga 5 anëtaret e jurisë së festivalit, bëri një deklaratë të gjatë në rrjete sociale, ku...

“O mam fitova!”, Alban Ramosaj rrëfen emocionet e fitores së madhe

Të shtunën, Alban Ramosaj u shpall fitues i edicionit të 22-të të “Kënga Magjike”. Kënga “Thikat e mia” arriti të merrte votat e publikut,...

Alban Ramosaj ka dy fjalë për Flori Mumajesin, pas fitores spektakolare

Alban Ramosaj arriti të triumfonte në “Kënga Magjike” me këngën e  tij “Thikat e mia”. Kjo baladë e fuqishme arriti të rrëmbente shumicën epikëve...

“Më fal Alban”Ardit Gjebrea zbulon për kë votoi në “Kënga Magjike”

Ditën e sotme, në “E diela shqiptare” iu dedikua një rubrikë posaçërisht për finalistët e “Kënga Magjike”, ku u diskutua për prapaskenat e kompeticionit...

Alban Ramosaj fiton ‘Këngën Magjike’: Renditja e këngëtarëve pas votimit të njëri-tjetrit, jurisë dhe publikut

Alban Ramosaj u shpall fitues i “Kënga Magjike” 2021 me këngën “Thikat e mia”, duke qëndruar në vendin e parë në në tri fazat...

Ja ku do t’a shohim së shpejti Eneda Tarifën

Në këtë edicion të “Këngës Magjike” Eneda Tarifa konkurron me një duet shumë të veçantë me këngëtarin italian, Walter Ricci. Për të gjithë ata që...

Merr fund lidhja e Bojken Lakos me këngëtaren 18 vite më të re

Kantautori i njohur Bojken Lako dhe këngëtarja Semi Jaupaj i kanë dhënë fund lidhjes së tyre disavjeçare. Lajmin e ka pohuar vetë Semi ditën...

Latest news

- Advertisement -spot_img