- Advertisement -spot_img

TAG

koronavirus

Varianti indian i koronavirusit mbërrin në kufi me Shqipërinë

Zbulohet rasti i parë i mutacionit indian të koronavirusit. Bëhet fjalë për një rast të identifkuar në Maqedoninë e Veriut, një shtet kufitar me...

Covid-19/ Ndërrojnë jetë 2 persona, rriten lehtë rastet e reja për 24-orë

Gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 2 persona, si dhe janë regjistruar 58 raste të reja pozitive...

Mjeku Tritan Kalo mesazh qytetarëve: Shkoni bëni vaksinën, ditë më të mira na presin

  Mjeku i njohur Tritan Kalo shprehet se ditë më të mira na presin përpara referuar faktit që prej disa javësh numri i të infektuarve,...

E habitshme/ Pacienti futet në operim për veshkën, mjekët i nxjerrin gur në formën e Covid-19

  Një ndodhi e pazakontë ka ndodhur në Prishtinë. Raportohet se një pacient po operohej për gurë në veshka në një klinikë private në Prishtinë. Siç...

Pamje tragjike, nuk ka më vende as për të djegur të vdekurit nga Covid-19

Ndërsa vala e dytë vdekjeprurëse e koronavirusit në Indi sjell shifra rekord të infektuarish, tokat e krematoriumit në Delhi janë mbingarkuar. Skenat dramatike tregojnë...

COVID-19/ Shifrat në rënie në Shqipëri, regjistrohen 138 raste të reja dhe 2 viktima

Shqipëria vijon të shënojë shifra në rënie nga COVID-19. Këtë të dielë ka patur 2 viktima dhe 138 raste të reja, ndërkohë një ditë...

Krijohet mikroçipi që dedekton dhe eliminon koronavirusin

Zyrtarët e ushtrisë së SHBA kanë njoftuar se njësitë sekrete të inteligjencës kanë krijuar një mikroçip që detekton koronavirusin nën lëkurë, dhe “me anë...

Studim/ Mjekimi për astmën ndihmon në shërimin e shpejtë nga Covid

  Një studim i ri ka treguar se një ilaç që përdoret për astmën, i disponueshëm gjerësisht, mund të shkurtojë kohën e shërimit tek të...

104 viktima brenda një dite nga koronavirusi në Gjermani

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit të ri në Gjermani është rritur me 17,855 gjatë 24 orëve të fundit dhe tani ka shkuar...

Kryekomisari humb jetën nga koronavirus

Një tjetër oficer nga uniformat blu shuhet si pasojë e koronavirusit. Kryekomisari Bedri Dani nuk ka mundur që t’i mbijetojë sëmundjes. Lajmi bëhet i...

Latest news

- Advertisement -spot_img