- Advertisement -spot_img

TAG

korrupsion

Tentoi të korruptonte policin, arrestohet i riu pasi hyri me të kuqe

Njësia Operacionale e Policisë Rrugore, Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë dhe Sektorët e Policisë Rrugore në DVP-të, duke përdorur dronë, radarë, kamera, aparate fotografike,...

Nën akuzën e korrupsionit, arrestohet prokurori i Sarandës

Pas Hetimeve të kryera nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsioni dhe Krimit të Organizuar është caktuar masa arrest në burg për prokurorin e Sarandës...

Nën hetim për korrupsion dhe iu sekuestrua pasuria, mjeku Edvin Prifti rikthehet në detyrë si pedagog

  Mjeku i njohur Edvin Prifti, i cili është nën hetim për akuzën e korrupsionit i është kthyer punës si pedagog në Universitetin e Mjekësisë. Ka...

Bashkohen kundërshtarët e Bashës, Edith Harxhi: Nuk mund të ketë luftë ndaj korrupsionit

Edith Harxhi: Njeriu i thjeshtë nuk është i përfaqësuar sot. Komuniteti nuk ka më vlerë, deputeti del nga listat e kryetarit dhe nuk përfaqëson...

The Weeknd ende i mban mëri “Grammy Awards”, edhe pse ndryshoi disa prej rregullave

The Weeknd doli publikisht kundër eventit më të madh të muzikës, Grammy Awards, disa muaj më parë. Artisti i njohur e cilësoi Grammy si...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: kallëzime, nga PD, PS dhe LSI

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Raporti i DASH për Shqipërinë: Korrupsioni është përhapur në të gjitha institucionet

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken paraqiti të martën raportin për të drejtat e njeriut në botë për vitin 2020, duke thënë se riafirmonte...

Zbulohen detaje të reja për arrestimin e ish-zyrtari i Komunës Austin Gjinit

LEZHË- Është arrestuar nga policia Agustin Gjini, ish-zyrtar i Komunës së Shëngjinit. Gjini është akuzuar për korrupsion, pasi dyshohet se në kohën kur punonte në...

Shehaj : Pushtetarët po krijojnë pengesa,kompanitë guackë nuk përdoren vetëm për të vjedhur

Kandidati i PD për deputet në Tiranë, Agron Shehaj ka folur për fushatën elektorale, korrupsionin, varfërinë dhe qeverisjen e Ramës. Ai thotë se korrupsioni mbetet...

Korrupsioni në ministrinë e Bujqësisë, zyrtarëve u gjendet 400 mijë euro cash në shtëpi

Në Kosovë të mërkurën u arrestuan 12 persona nga të cilët 10 zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, nën dyshimet për përfshirje në...

Latest news

- Advertisement -spot_img