- Advertisement -spot_img

TAG

kuriozitet

NASA zbulon gjurmët e ujit “të lashtë” në Mars

Mediat e huaja bëjnë me dije se sipas vlerësimit nga shkencëtarët tregon se krateri Jezero ku ndodhet roveri, dikur kishte një liqen të madh...

“Sinjal nga alienët”, misteri që nuk u zbulua kurrë që nga viti 1977…

Me 15 gusht të vitit 1977, në tokë u pranua një sinjal i fuqishëm i radios nga hapësira, ku zgjati më shumë se një...

Pse vajzat nuk shkojnë asnjëherë vetëm në tualet?

Të gjithë kanë kureshtje të dinë pse vajzat shkojnë bashkë në tualet. Kur vajzat shkojnë bashkë në tualet, e quajnë një mini-festë femërore. Nëse njëra...

Femrat beqare janë të lumtura kur plaken, ja çfarë tregon studimi

"Beqaria në pleqëri është një vendim i gabuar", në fakt është një mit i gabuar. Një studim i fundit tregon se gratë që zgjedhin...

Vazhdimisht ju mpihet krahu kur flini gjumë, jeni kuriozë për arsyen?

Të gjithëve na ka ndodhur që të na mpihet krahu kur zgjohemi nga gjumi, duke mos ditur shkakun përse ndodh. Për këtë, kanë folur...

Test psikologjik: Zbulo tipare të fshehura të personalitetit tënd me një foto.

Imazhet e testit Rorschach ofrojnë mundësinë për të vlerësuar aspekte të ndryshme si: funksionimi i mendimit, shqetësimi emocional, vetëpërfaqësimi, aftësia për t’u lidhur me...

A jeni kurioz se çfarë shohin njerëzit e verbër në ëndrrat e tyre?

Ju mbase nuk e mbani mend se çfarë keni parë në ëndërr, por është e sigurt që të gjithë shohim ëndrra natën.  As njerëzit...

Telefoni i parë antibakterial në botë/ Rezistues ndaj ujit dhe goditjeve nga rënia

Kompania Bullitt ka prezantuar për herë të parë telefonin antibakterial– CAT S42. Modeli bazë mund të blihet për rreth 250 euro, ndërsa versioni me teknologjinë...

Fakte interesante/ 1 orë vrap të shton 7 orë jetë

A e dini se gjatë vrapimit ne vendosim në lëvizje 200 muskuj të trupit tonë? Një studim i publikuar në revistën Progress in Cardiovascular Diseases,...

Humbja e Trump/ Simpson e parashikoi tetë vite më parë

Thuajse 8 vite më parë tifozët e Simpson kanë parë atë që po ndosh sot, Trump dhe republikanët po humbasin zgjedhjet. Në eposodin e vitit...

Latest news

- Advertisement -spot_img