- Advertisement -spot_img

TAG

Lapsi.al

Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al!

  Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Analiza e BIRN: SPAK është duke u përdorur si mjet shantazhi për gazetarët

Nga Vladimir Karaj, BIRN/Vendimi i Gjykatës së Posaçme për të miratuar një kërkesë të SPAK për sekuestrim të kompjuterëve, celularëve dhe çdo paisje elektronike...

Gjyqtarja Olldashi merr vendimin gjyqësor,urdhëron sekuestrimin e kompjuterave dhe celularëve të Lapsi.al

Gjyqtarja Ilirjana Olldashi  ka marrë vendimin gjyqësor, duke urdhëruar sekuestrimin e aparatëve telefonikë, kompjuterave, serverave (këto të fundit gjenden në Gjermani), usb, Cd të...

Gjykata e Posaçme detyron portalin Lapsi.al të dorëzojë databazën me të dhënat personale të 910 mijë qytetarëve të Tiranës.

  Të premten që lamë pas, drejtuesit e portalit Armand Shkullaku dhe Andi Bushati refuzuan që të dorëzojnë materialin me të dhënat e qytetarëve, pjesë...

Pas skandalit që portali krijoi me publikimin e të dhënave të e-Albania,SPAK zbarkon në zyrat e Lapsi.al

SPAK ka zbarkuar para pak çastesh në zyrat e portalit Lapsi.al, pas publikimit nga ana e tyre të skandalit të përdorimit të të dhënave...

Latest news

- Advertisement -spot_img