- Advertisement -spot_img

TAG

lende narkotike

Kultivonin lëndë narkotike, arrestohen 3 persona, shpallet një në kërkim

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Krujës, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim, pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike. Në...

Kultivim kanabisi dhe plagosje me thikë, arrestohen dy persona në Malësi të Madhe

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë së Shkodrës, në Malësi të Madhe. Është arrestuar një 57-vjeçar me iniciale P.M., pasi akuzohet për...

Tregtonte lëndë narkotike me paketa cigaresh, arrestohet 23-vjeçari shqiptar

Një 23-vjeçarshqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap duke tregtuar lëndë narkotike. Ai u pikas nga shërbimet e kontrollit gjatë monitorimit të...

Po transportonin lënde narkotike, kapet trafikanti shqiptar në Janinë, shokët i shpëtojnë policisë

Një shqiptar është arrestuar në Janinë ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Ata u pikasën nga policia duke transportuar në krah 34 kg...

U sekuestruan 800 rrënjë kanabis, 73 vite burg për 13 personat nga Kruja

Gjykata e Krujës, ka dënuar me 73 vite burgim 13 persona nga Kruja të cilët u gjetën fajtorë për veprën penale “Kultivim i lëndëve...

Kultivonin lëndë narkotike në pyll, arrestohen 2 persona , njëri prej tyre i shpallur në kërkim më parë (EMRAT)

  Fier Vijon puna hetimore për evidentimin dhe kapjen e personave të përfshirë në veprimtarinë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Kapen dhe ndalohen 2...

Gjyqtari anglez kërkon llogari: Si u rikthye sërish shqiptari i dënuar për drogë

Një gjyqtar anglez kërkon të dijë se si një emigrant i paligjshëm i dëbuar ka qenë në gjendje të kthehet në Britaninë e Madhe...

Thuhet se konsumoi drogë gjatë festivalit, lideri i grupit “Maneskin” jep deklaratën befasuese

Finalja gjigande e Eurovizionit u kurorëzua me fitoren e grupit që po bën xhiron në rrjet "Maneskin". Shija e fitores duket se u hidhërua nga...

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen dy kosovarë, njëri prej tyre i shpallur në kërkim më parë për mashtrim

Kukës Vihen në pranga 2 shtetas, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”. Njeri nga të arrestuarit i shpallur në kërkim nga DVP Durrës, për mashtrim. Specialistët për...

Kishin kthyer zonën në platacion kanabisi, arrestohen shqiptarët

Policia greke në Kilkis të Greqisë së Veriut, ka arrestuar dy shtetas shqiptarë dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, nën akuzën e prodhimit...

Latest news

- Advertisement -spot_img