- Advertisement -spot_img

TAG

Meksikë

Uragani Grace godet Meksikën, humbin jetën 8 persona

Të paktën tetë persona kanë ndërruar jetë pasi Uragani Grace përshkoi Meksikën lindore, duke sjellë shi të rrëmbyeshëm dhe erëra të forta dhe shkaktuar...

E padëgjuar ndonjëherë! Si mund të ‘rrëmbeni’ shtëpinë e El Chapos me vetëm 10 dollarë

Qeveria meksikane ka organizuar një lotari, ku do të fitohen pasuritë e sekuestruara nga emrat e mëdhenj në trafikun e drogës. Me dhjetë dollarë...

Vritet gazetari, disa persona me motor qëlluan drejt tij

Një gazetar u vra sot në shtetin jugor meksikan të Oaxaca, thanë Reporterët pa Kufij dhe disa organizata lokale joqeveritare. Gustavo Sanchez u vra nga persona të...

Ekzekutohet e dashura 26-vjeçare e shefit të drogës. Luftë e ashpër mes bandave!

Vetëm disa muaj pas vrasjes brutale të kartelit të drogësAlexis 'El Alexis' Martinez në provincën Jalisco të Meksikës, e dashura e tij Paulina Arreola...

Horror në qendrat e votimit, qytetarët gjejnë kokë dhe gjymtyrë të prera

Akte barbare shoqëruan zgjedhjet e të dielës në Meksikë. Vetëm pak pas nisjes të votimit, një burrë hyri në një qendër votimi në Terazas...

Gjëmimi tmerron banorët, hapet gropa e llahtarshme në tokë

Një gropë 100 metra u hap papritur përpara syve të tmerruar të banorëve të një zone rurale në rajonin e Pueblas në Meksikë. Ata...

Mesazh terrori për bandat rivale, vrasësit lënë koka të varura në urë

Gangsterët e trafikut të drogave në Meksikë i janë rikthyer taktikave brutale të varjes së viktimave të tyre në ura, si mesazh terrori për...

Tragjedi në Meksikë/ Shembet mbikalimi i metrosë, 13 të vdekur dhe rreth 70 të plagosur (Foto, video)

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë plagosur, pasi mbikalimi i metrosë, në kryeqytetin e Meksikës është shembur gjatë...

Nisi fushatën politike brenda një arkivoli,kandidati bën zgjedhjen e çuditshme

Një kandidat për zëvendës guvernator në qytetin Juarez në Meksikë, në kufirin me SHBA, nisi fushatën e tij elektorale këtë të martë brenda një...

Dhuna nuk ndalet në Meksikë, gjendet tetë trupa të gjymtuar

Tetë trupa të prerë me plagë plumbash u gjetën në një rrugë rurale në shtetin perëndimor meksikan të Michoacan, ku veprojnë banda të trafikantëve...

Latest news

- Advertisement -spot_img