- Advertisement -spot_img

TAG

Meta

Kuvendi bën një tjetër lëvizje kundër Ilir Metës

Pas shkarkimit të presidentit Ilir Meta, Kuvendi i Shqipërisë ka bërë një tjetër lëvizje kundër kreut të shtetit. Sot, pritet që vendimi i Kuvendit për...

Meta flet nga Elbasani për shkarkimin: Kjo temë është nul

Presidenti Ilir Meta ishte sot në festën e Shën Gjon Vladimirit në Elbasan. I pyetur lidhur me vendimin e Kuvendit për shkarkimin e tij...

Sot përballja e parë Rama-Meta

  Ditën e sotme Gjykata Kushtetuese do të shqyrtojë padinë e Kryeministrit Edi Rama ndaj Presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me mosdekretimin e...

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës

  Ditën e sotme është mbajtur mbledhja e rradhës e Komisionit Hetimor të ngritur për shkarkimin e presidentit Meta. Kryetari Alket Hyseni ka parashtruar pika...

“Meta me shok pijanec”, Halit Valteri sulmon Bashën

Deputeti i opozitë në Kuvend, Halit Valteri ka hedhur akuza ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe Presidentit Ilir Meta duke thënë se nuk...

U përplasën dhe kërcënuan njëri tjetrin publikisht, Meta, Rama dhe Kim bëhen bashkë në Durrës

  Ka nisur sot në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore,...

LAJM I FUNDIT/ Meta ‘zbërthen’ përplasjet në PS: Po tentojnë të përdorin euforinë e opozitës

  Meta: Nuk preket asnjë votë e opozitës, nuk preket asnjë votë as e opozitës, dhe as e Partisë Socialiste. Komisionerëte opozitës kanë për detyrë që...

Presidenti Ilir Meta reagon pas letrës së politikanes gjermane për “patronazhistët”

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas letrës së Rezarta Reimann, nënkryetares së Grupit Socialdemokrat në Këshillin Bashkiak të Schgwabach në Gjermani, drejtuar kryeministrit Edi...

Rama thumbon Metën: Patronazhistët e dinë që ti je kokë e këmbë në fushatë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Tiranë, tek Bulevardi Zogu i Parë, përballë fakultetit të Shkencave të Natyrës. Rama është...

“Mua me Ilir Metën më ka ndarë …”, Rama zbulon momentin kur nisi krisja me Presidentin

"Mua me Ilir Metën me ka ndarë fushata e 2017. Ilir Meta ishte në atë moment kërcënimi real i reformës në drejtësi dhe vetë...

Latest news

- Advertisement -spot_img