- Advertisement -spot_img

TAG

Opozita

U kap duke dremitur në Kuvend, reagon ashpër Adriana Matoshi

Deputetja dhe aktorja e njohur kosovare, Adriana Matoshi është vendosur në qendër të vëmendjes ditën e sotme. Një foto e saj duke dremitur në Kuvend...

Zbardhen emrat , kush e ka në dorë përsëritjen e zgjedhjeve në qarqet që ka kërkuar opozita

  Komisioni Qendror ka përcaktuar sot me short relatorët për kërkesat ankimore që janë paraqitur nga partitë politike. Shorti përcaktoi se relatorë do të jenë Elvin...

“Vullneti im është që mandati tretë mos të ngjajë me të parët”, Rama fton për bashkëpunim opozitën

“Bindja dhe vullneti im është që mandati i tretë të mos u ngjajë të parëve në aspektin e luftës politike. PS do t’a braktisë llogoren...

Çfarë ndodh nëse opozita nuk i njeh zgjedhjet? Flet për herë të parë Varhelyi

  Komisioneri i BE-së për zgjerimin Oliver Varhelyi u pyet në Rinas në lidhje me zgjedhjet e 25 Prillit, të cilat opozita pretendon se nuk...

”Ishte fitorja më e bukur”, Rama për “La Repubblica”: Opozita në vend të reflektojë…

Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga...

Zgjedhjet 2021/ 62% e të rinjve kanë votuar opozitën

Ekspertët e komunikimit dhe zgjedhjeve kanë treguar lidhur me projeksionet për zgjedhjet që u zhvilluan ditën e sotme. Sipas tij, nga të dhënat paraprake mendohet...

Përfundon zyrtarisht procesi i votimit në Shqipëri, qytetarët vendosin për qeverinë e ardhshme

Basha ka lënë pas Ramën në Tiranë, . Fitues i zgjedhjeve rezulton Partia Demokratike me 44%-48%.Keto janë të dhënat për 80% të shqitarëve që...

Arian Çani: Nëse numri i votuesve është mbi 1.6 milion, fitorja e opozitës është e sigurt

Prej orës 07:00 të mëngjesit të sotëm ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare në vendin tonë. Pjesëmarrja deri më tani është e...

Kryeministri Rama ironizon opozitën: Krutanët nuk luajnë me kukulla

  Opozita ishte në qendër të vëmendjes së kryeministrit Rama, gjatë vizitës në Fushë Krujë. Duke ironizuar programin e Partisë Demokratike, kreu i qeverisë u...

LAJM I FUNDIT/ Meta ‘zbërthen’ përplasjet në PS: Po tentojnë të përdorin euforinë e opozitës

  Meta: Nuk preket asnjë votë e opozitës, nuk preket asnjë votë as e opozitës, dhe as e Partisë Socialiste. Komisionerëte opozitës kanë për detyrë që...

Latest news

- Advertisement -spot_img