- Advertisement -spot_img

TAG

president

Foto/Lajm Ekskluzive : Presidenti Meta mban fjalën e nderit në Rome gjatë aktivitetit të ECAM

Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga InfowebTv, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ndodhet në Romë dhe nga fotot e siguraura...

Presidenti Ilir Meta dekreton tre ligje me rëndësi

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar tre ligje. Njoftimi Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, ka dekretuar sot me shpallje ligjet si më poshtë:   – Ligj nr.92/2021 “Për...

Dy ish-ushtarakët francezë arrestohen për tentativën e dështuar të vrasjes së presidentit

Dy qytetarë francezë ishin mes gjashtë të arrestuarve si autorë të tentativës së dështuar për vrasjen e presidentit të Madagaskarit, Andry Rajoelina dhe figurave...

Nxirren në paradë të dyshuarit për vrasjen e presidentit të Haitit

Dy të akuzuar si ‘mercenarë amerikanë’ u nxorrën sot në paradë para mediave nga policia e Haitit, të dyshuar si vrasës të presidentit të...

Të shtëna armësh drejt helikopterit të presidentit kolumbian

Helikopteri me të cilin udhëtonte presidenti i Kolumbisë është qëlluar me armë pranë kufirit me Venezuelën. Presidenti Iván Duque po fluturonte drejt Cúcuta në provincën...

Kuvendi bën një tjetër lëvizje kundër Ilir Metës

Pas shkarkimit të presidentit Ilir Meta, Kuvendi i Shqipërisë ka bërë një tjetër lëvizje kundër kreut të shtetit. Sot, pritet që vendimi i Kuvendit për...

Zëdhënësi i presidentit nxjerr foton e deputetit që votoi kundër Metës me 500 euro në ballë

Për shkarkimin e presidentit Ilir Meta votuan pro edhe disa deputetë të opozitës parlamentare. Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka publikuar një foto të...

Kuvendi e shkarkoi me 104 vota, për Presidentin Ilir Meta tani vendos Gjykata Kushtetuese

Kuvendi shkarkoi sot (9 qershor) me 104 vota pro Ilir Metën nga posti i Presidentit të Republikës. Ndërkohë kundër shkarkimit të tij, kanë votuar...

Lefter Maliqi për shkakimin e Metës: Seancë qesharake, nuk vendos Parlamenti, por Gjykata

Sot është duke u zhvilluar senaca plenare për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Pak para nisjes së kësaj seance, Lefter Maliqi ka thënë për mediat...

Gjykata shpall president, kolonelin që arrestoi presidentin e mëparshëm duke bërë grusht shteti (EMRI)

  Gjykata Kushtetuese e Malit të premten e shpalli president Assimi Goitan, kolonelin që udhëhoqi një puç ushtarak këtë javë përderisa ishte në rolin e...

Latest news

- Advertisement -spot_img