Zëdhënësi i presidentit nxjerr foton e deputetit që votoi kundër Metës me 500 euro në ballë

0

Për shkarkimin e presidentit Ilir Meta votuan pro edhe disa deputetë të opozitës parlamentare.

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka publikuar një foto të deputetit Besnik Troplini i cili shfaqet me 500 euro në ballë.

Sipas tij, deputeti është blerë dhe pret direktiva përtej “oqeanit”.

“Deputeti me “votë” në ballë, i grupit “antikorrupsion” të murrizëve, në pritje të direktivave nga përtej “oqeanit”. I siguruan çunat pushimet edhe për këtë vit!”, shkruan zëdhënësi i Metës.

Kjo foto publikohet pak orë pasi Troplini së bashku me 103 deputetë të tjerë votuan pro shkarkimit të Metës në Kuvend.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here