- Advertisement -spot_img

TAG

rama

Rama me Ministrin e Jashtëm Arab/ Ja për çfarë ranë dakord

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në një takim Ministrin e Jashtëm të Arabisë Saudite, Princin Faisal bin Farhan Al-Saud, me të cilin ka...

– “Sot e përgjithmonë, do të mbetet një ditë kujtese” – mesazhi i Ramës për 11 shtatorin

Kryeministri Edi Rama deklaron se 11 shtatori do të mbetet një ditë kujtese dhe vetëdijeje e botës demokratike për vlerat e lirisë dhe demokracisë....

Show në Parlament : Demokratet grisin fletet e votimit , ja veprimi qe bën Rama

Kryeministri Edi Rama ka marrë vëmendjen nga skenari i opozitës për të grisur fletat e votimit për kryetarin e Kuvendit. Në momentin e...

Rama – pas seancës plenare: Do të angazhohem personalisht për njerëzit dhe problemet e tyre

Mbasi ka dalë nga kuvendi i Shqipërisë pas seancës plenare, Kryeministri Edi Rama është shprehur se: Do të angazhohem personalisht për njerëzit dhe problemet...

Ndër më të mëdhenjtë në Mesdhe. Rama publikon pamje nga maketi i Portit të ri të Durrësit

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një foto ku shihet maketi i sapo përfunduar për ndërtimin e portit të Durrësit, ku sipas...

Kolaudimi i mjeteve, Rama: S’ka më shaka, do ketë penalizime

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një njoftim nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor lidhur me kolaudimin e mjeteve. Në postimin e...

Sot përballja e parë Rama-Meta

  Ditën e sotme Gjykata Kushtetuese do të shqyrtojë padinë e Kryeministrit Edi Rama ndaj Presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me mosdekretimin e...

Fjala e plotë/ Basha: Elbasani njihet si kryeqyteti i krimit, Rama mori në mbrojtje bandat që i vendosën armët në kokë…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë Elbasan ku ka zhvilluar një takim me demorkatët e këtij qyteti. Ky takim është në kuadër...

Partia Demokratike denoncon skandalin në Fier

  Provat për vjedhjen e zgjedhjeve duke përdorur burimet shtetërore janë kudo. Duhet që 3 prej anëtarëve të #KAS të mos i binden më Ramës, por...

U përplasën dhe kërcënuan njëri tjetrin publikisht, Meta, Rama dhe Kim bëhen bashkë në Durrës

  Ka nisur sot në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore,...

Latest news

- Advertisement -spot_img