- Advertisement -spot_img

TAG

SHBA

Si arriti një sipërmarrëse e padiplomuar të bëhet miliardere me një shërbim që në fund rezultoi i rremë

Elizabeth Holmes është bërë famëkeqe në rrethet e teknologjisë dhe start-up-eve në SHBA, teksa përvetësoi miliarda dollarë për një investim, i cili rezultoi të...

Shtëpia e Bardhë: 17 mijë të evakuuar nga Kabuli prej 14 gushtit

Shtëpia e Bardhë njoftoi të shtunën se në 24 orët e fundit ushtria amerikane ka evakuuar rreth 3,800 persona nga aeroporti i Kabulit si...

Kritikat për tërheqjen nga Afganistani, presidenti Joe Biden flet përsëri për arsyet

I përballur me një stuhi kritikash, Presidenti Joe Biden planifikon të flasë të premten për evakuimin kaotik të amerikanëve dhe aleatëve nga Afganistani, ndërsa...

“O zot! Çfarë po ndodh?” Peshkaqeni gjigand copëton balenën përpara turistëve

Pamjet e rralla nga një kompani e gjuetisë së balenave tregonin momentet e vrazhda kur një peshkaqen gjigant u rrëmben atyre gjahun duke e...

Trump sulmon Biden: Poshtëroi vendin! Ja si duhej të vepronte në Afganistan

Ish-presidenti amerikan Donald Trump e ka dënuar ashpër vendimin e pasuesit të tij Joe Biden për të tërhequr trupat nga Afganistani. Në një intervistë...

Kaos në aeroportin e Kabulit, raportohet për 7 viktima

Zyrtarë të lartë ushtarakë amerikanë kanë thënë se nga kaosi në aeroportin e Kabulit këtë mëngjes kanë mbetur të vrarë shtatë persona, përfshirë disa...

E fundit/ Joe Biden niset me urgjencë për në Afganistan

Presidenti i SHBA Joe Biden, do të udhëtojë drejt Afganistanit.Lajmi është bërë i ditur nga Këshilltari i Sigurimit Kombëtar Jake Sullivan. Në një prononcim për...

(Video) Momenti kur SHBA evakuon me helikopter stafin në Afganistan

Talebanët kanë hyrë në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Lajmi është konfirmuar nga një zyrtar i ministrisë së Brendshme, duke thënë se kryengritësit po futen...

Strehimi i afganëve në Shqipëri, Basha: T’i qëndrojmë pranë partnerit strategjik SHBA

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me kërkesën e SHBA që kërkon që afganë të strehohen në Shqipëri. Me anë të një...

Talebanët mësyjnë drejt Kabulit, SHBA nis evakuimin e qytetarëve

Talebanët kanë filluar të hyjnë në periferi të Kabulit, i cili ishte i vetmi qytet që kishte mbetur në duart e qeverisë. “Reuters” raporton se talebanët po...

Latest news

- Advertisement -spot_img