- Advertisement -spot_img

TAG

SHBA

Reuters: SHBA, bisedime të fshehta me Shqipërinë dhe Kosovën, ju kërkon të strehojnë afganët që punonin për qeverinë amerikane

Administrata e Presidentit të SHBA, Joe Biden, ka zhvilluar bisedime të fshehta me disa vende, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën, për të siguruar strehimin e...

SHBA bashkon forcat me influencuesit e TikTok për të bindur të rinjtë të vaksinohen

Numri i atyre që hezitojnë të marrin vaksinën kundër koronavirusit mbetet i lartë në SHBA, e madhe vijon të jetë edhe sasia e informacionit...

E pazakontë! Gruaja martohet me vrasësin e vëllait të saj

Një grua në Ohio të SHBA-ve është martuar me një burrë që është dënuar për vrasjen e vëllait të saj gjatë viteve 80, ku...

Trump: Po të mos ishte për vaksinat e mia, Covid-19 mund të kishte vrarë 100 mln persona

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shprehur se bota mund të numëronte 100 milionë vdekje nga Covid-19 nëse administrata e tij nuk do ta kishte...

(Video) Tentoi të kalonte rrugën, shihni si shoferi shtyp për vdekje të moshuarën

Policia po heton vrasjen e një 91-vjeçareje në SHBA, pasi një drejtues kamioni e goditi në rrugë dhe u largua nga vendi i ngjarjes. Rreth...

Ky është vrasësi i 27-vjeçares shqiptare në Florida

Personi që shihni në foto është Benjamin Robert Williams aka Bambi, 38 vjeç, i cili sipas policisë së Floridës akuzohet si vrasësi i 27...

Detaje të reja nga vrasja e 27-vjeçares në Florida, edhe të atin ia kishin ekzekutuar për këtë arsye

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Florida, SHBA, ku një 27-vjeçare shqiptare është gjetur e vrarë në një makinë. Trupi i pajetë i nënës së...

(Emri) Vritet në prani të fëmijëve 27-vjeçarja shqiptare në Florida

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Florida, SHBA, ku një 27-vjeçare shqiptare është gjetur e vrarë në një makinë. Trupi i pajetë i...

Qytetarët shembullorë thyejn xhamin e makinës për të ndihmuar shoferin pa ndjenja

Në pamjet e mëposhtme ilustrohen momentet kur kalimtarë dhe shoferë të tjerë bashkohen për të ndihmuar një burrë që pësoi një emergjencë mjekësore teksa...

Me lot në sy, Biden falenderon Vjosa Osmanin për medaljen që do japë për djalin e tij të ndjerë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka deklaruar se do të ndajë Medaljen Presidenciale për “Sundim të Ligjit” për të ndjerin Beau Biden, të birin...

Latest news

- Advertisement -spot_img