- Advertisement -spot_img

TAG

shpendë

Kjo është bashkia e parë që ndalon tregtimin e pulave për shkak të gripit të shpendëve

Pas konfirmimit të gripit të shpendëve në vendin tonë, Bashkia e Shkodrës ka marrë menjëherë masa duke ndaluar tregtimin e shpendëve të gjallë në...

Sikur të mos mjaftonte Covid-19, ky shtet ka regjistruar rastin e parë të infektimit me gripin e ri të shpendëve

Rusia ka regjistruar rastin e parë të një virusi të gripit të shpendëve me emrin A (H5N8) që u kalon njerëzve nga zogjtë dhe...

Murtaja e shpendëve “godet” Elbasanin. Ngordhin mijëra krerë edhe në fluturim

  Murtaja e shpendëve, ose e njohur ndryshe si sëmundja e pseudopestit, është kthyer në një fenomen shqetësues kohët e fundit në Elbasan. Qindra shpendë,...

Latest news

- Advertisement -spot_img