- Advertisement -spot_img

TAG

statistika

Shifra marramendëse: Ja çfarë ndodh çdo një minutë në internet

Nga janari i këtij viti ka patur rreth 4.66 miliardë njerëz aktivë në internet. E merrni dot me mend ç'ndodh çdo një minutë në...

Shifra rekord për rastet e divorceve në Tiranë, ja sa raste shënohen për 4 muaj

Rastet e dhunës në familje janë rritur ndjeshëm muajt e fundit, ndërsa nuk kanë munguar as ngjarjet fatale ku gratë janë vrarë nga bashkëshortët...

KQZ: Pjesëmarrja e votuesve në rang vendi 43.56%

Pas 10 orëve të hapjes së procesit të votimit, 43.56%  është pjesëmarrja në rang vendi. Nga përditësimi i fundit i dhënë nga Komisioni Qendror i...

KQZ publikon të dhënat: Ja sa është pjesëmarrja e votuesve deri në orën 10:00

 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në faqen zyrtare do të publikojë të dhënat për pjesëmarrjen e votimeve gjatë ditës së sotme. Sipas KQZ, pjesëmarrja e votuesve në...

Statistika të pjesëmarrjeve në votime në qarkun e Elbasanit

Tre milionë e 588 mijë e 869 qytetarë shqiptar kanë të drejtë vote ditën e sotme të 25 Prillit.Nga ku 50.5% meshkuj dhe 49.5%...

Për kë është më fatale pandemia? Dalin shifrat

Pasojat e pandemisë kanë qenë më fatale te burrat, vdekshmëria e të cilëve në vend ka shënuar një rritje shumë të lartë, në periudhën...

Koronavirusi në Shqipëri/ Ja sa është numri i viktimave

Numri i rasteve të reja me Covid-19 në Shqipëri është 348 dhe 3056 testime të kryera. Numri i viktimave është 9, njësoj si ditën...

Covid-19 ishte shkaku i tretë i vdekjeve për vitin 2020: Cilat ishin dy të parat?

Sipas të dhënave provizore të lëshuara të mërkurën, 31 mars, nga CDC, Covid-19 ishte shkaku i tretë kryesor i vdekjeve në Shtetet e Bashkuara...

Covid-19/ Vijon situatë e njëjtë infektimesh, ja statistikat

Situata e COVID-19 në 24 orët e fundit : Janë kryer 2475 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 448 qytetarë. Në 24 orët e...

Shqipëra shënoi rritjen më të madh të vdekjeve gjatë muajve pandemikë, më e larta në Evropë

Janari dhe shkurti të një viti më parë ishin dy muaj të qetë në gjithë globin dhe askush nuk do të mund ta parashikonte...

Latest news

- Advertisement -spot_img