Covid-19/ Vijon situatë e njëjtë infektimesh, ja statistikat

0

Situata e COVID-19 në 24 orët e fundit :

Janë kryer 2475 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 448 qytetarë. Në 24 orët e fundit ne qytetin e Elbasanit jane regjistruar 41 raste te reja me covid-19 ku 14 prej tyre ndodhen në qytetin e Elbasanit, 18 në qytetin e Librazhdit, 4 në Peqin, 3 në Prrenjas, 1 në Belsh e 1 në Gramsh.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID-19:

Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga COVID-19.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu